Reklam

Posco Assan'ın İSG uygulamalarına uluslararası ödül

Posco Assan,  iş güvenliği uygulamaları ile sektöründe fark yaratmaya devam ediyor. Şirket, British Safety Council tarafından bu yıl 63’üncüsü düzenlenen Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri (International Safety Awards) değerlendirmesinde ISA 2021 Ödülü'nü almaya hak kazandı. Dünyanın önde gelen şirketlerinin yer aldığı prestijli organizasyonda iş sağlığı, güvenlik ve refah konularında göstermiş olduğu performans ile metal sektöründe ödül kazanan tek Türk firması oldu.

Posco Assan'ın İSG uygulamalarına uluslararası ödül
Editör: Mavi Kocaeli
13 Nisan 2021 - 11:17
Posco Assan, ülke ekonomisine yapmış olduğu katkıların yanında iş sağlığı, güvenlik ve refah konularında da uluslararası alanda kazandığı başarılar ile de dikkat çekiyor. Şirket, British Safety Council tarafından bu yıl 63’üncüsü düzenlenen Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri (International Safety Awards) değerlendirmesinde ISA 2021 Ödülü'nü kazanmanın gururunu yaşıyor. Bu başarının arkasında iş güvenliğine yapılan yatırımların ve hayata geçirilen uygulamaların önemli bir payı bulunuyor.
Kazanılan ödül ile ilgili değerlendirmede bulunan Posco Assan CAO’su Ufuk Özdemir; “İnsan odaklı yaklaşımla hayata geçirdiğimiz uygulamalar ile bu başarıyı kazandığımız için çalışanlarımız adına çok mutluyum. Başarımızda çalışanlarımızın konuyu içselleştirmelerinin de büyük payı bulunmaktadır.  İş güvenliğine yapılan yatırımın, insana yapılan bir yatırım olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Pandemi Döneminde Mobil Uygulama
Pandemi döneminde çalışanların sağlığı için hayata geçirdikleri “Sağlıklı Yarınlar” mobil uygulaması hakkında da bilgiler veren Özdemir; “Sağlık Bakanlığımız olmak üzere tüm bakanlıklarımızın yönetmeliklerini eksiksiz olarak hayata geçiriyoruz. Bunların ötesinde şirketimize özel çalışanlarımızın sağlığını koruyacak ve iş sürekliliğimize katkı sunacak yenilikçi uygulamaları da devreye almaya devam ediyoruz. Kendi yazılım mühendislerimiz tarafından geliştirilen “Sağlıklı Yarınlar” mobil uygulaması ile revirimizin de koordinasyonuyla çalışanlarımızın sağlığını 7/24 takip edebiliyoruz. Aynı zamanda mobil uygulamamız çalışanlara yönelik karekodlu takip sistemi ile filyasyon çalışmalarına olanak sağlıyor. Mobil uygulamamızı başta müşterilerimiz olmak üzere iş ortaklarımıza da ücretsiz olarak kullanımlarına sunuyoruz” dedi.

İSG Farkındalık Kampanyaları, Saha Ziyaretleri ve Besin Destekleri
Farklı uygulamalar ile çalışanların iş sağlığı ve güvenliği hakkındaki bilinç düzeylerini sürekli artırdıklarını sözlerine ekleyen Özdemir; “Her hafta yönetim ekibi olarak ile vardiya çıkışlarında iş güvenliğinden korona önlemlerine kadar çok farklı konseptler ile iletişim kampanyası düzenliyoruz. Bunun yanı sıra üst düzey yöneticilerimiz ve İSG ekibimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz saha ziyaretlerimiz ile uygulamalarımızı yerinde görüyor ve gerekli durumlarda hızlı aksiyonlar alıyoruz” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum