Reklam

Özhan Kurt ihraç mı ediliyor?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili ve Kocaeli Barosu yönetim kurulu üyesi Özhan Kurt, çoklu baro yasa tasarısına karşı çıkan eylemlere katıldığı gerekçesiyle MHP'den ihraç talebiyle disipline sevk edildiği iddia edildi. İşte detaylar...

Özhan Kurt ihraç mı ediliyor?
Editör: Mavi Kocaeli
27 Ekim 2020 - 15:15
Çoklu baro sistemi ile ilgili yasa tasarısına tepki gösteren ve yönetiminde bulunduğu Kocaeli Barosu ile birlikte hareket eden avukat Özhan Kurt, MHP'den ihraç talebiyle disipline sevk edildiği iddia edildi.

SAVUNMA YÜRÜYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili ve Kocaeli Barosu yönetim kurulu üyesi Özhan Kurt’un da çoklu baro yasa tasarısına karşı çıkan ‘Savunma Yürüyor’ eylemine katıldığı öğrenilmişti. Kurt’un MHP Lideri Bahçeli’nin yasa tasarısına rağmen eylemlere katılması dikkat çekmişti. Yaşanan tüm bu olayların ardından Kurt’un meclisteki görevinden istifa ettirildiği öğrenilmişti.

İHRAÇ MI EDİLİYOR?
Konuyla ilgili açıklama yapan Kurt, belgenin kurula gittiğini ancak istifa etmediğini açıklamış, istifa mektubunun haberi olmadan hazırlandığını ve gönderildiğini ifade etmişti. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise, Kurt’un partisinden istifa ettiğini, meclis üyeliğinin de düştüğünü ifade etmişti. Tüm yaşananların ardından, bugün Kurt’la ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Edinilen bilgi ve iddialara göre MHP’li Kurt ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum