ÖSYM başkanından KPSS açıklaması

ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak KPSS’ye ilişkin yapılan hazırlıklar ve alınan önlemler hakkında bilgi verdi.

ÖSYM başkanından KPSS açıklaması
Editör: Mavi Kocaeli
02 Eylül 2020 - 17:27

ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak KPSS’ye ilişkin yapılan hazırlıklar ve alınan önlemler hakkında bilgi verdi.

Sınav esnasında alınacak tedbirler şöyle:

►Sınav binalarının/salonlarının sınavdan önce detaylı temizliği yapılmakta ve dezenfekte edilecek.
►Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak.İsteyen adaylar, kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek.
►Sınav görevlilerine maske ve dezenfektanla birlikte lateks eldiven de dağıtılacak.
►Adaylar ve görevliler kendi maskeleri ve/veya siperlikleriyle de gelebilecekler.
►Covid-19 ile ilgili durumu olan adaylar HES kodlarından belirlenecek ve Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda Covid-19 durumlarına göre gruplara ayrılacak ve sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacaklar. Bu durumda olup sınav yeri değiştirilen adaylar başkanlık tarafından sms ile bilgilendirilecek.
►Sınav görevlilerinin Covid-19 durumları HES kodları aracılığıyla takip edilecek.Covid-19 durumu belirlenen sınav görevlilerinin görevleri iptal edilerek yerlerine yeni görevlendirmeler yapılacak.
►Adayların sınav binalarına ulaşımı için sınav binalarının bulunduğu bölgelere belediyeler tarafından daha sık seferler düzenlenmesi sağlanacak.
►Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmayacak.
►Adaylar sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum