Osmangazi Köprüsü'nde tefeci faizi!

CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan bu kez Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti faizine tepki gösterdi

Osmangazi Köprüsü'nde tefeci faizi!
Editör: Mavi Kocaeli
17 Eylül 2020 - 17:21

CHP Kocaeli Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Tahsin Tarhan, Osmangazi Köprüsündeki sorunları eleştirdi. Vatandaşın köprüden geçse de geçmese de dolar kuruna endeksli bir şekilde para ödediğini belirten Tarhan, cezalara fahiş faiz uygulandığını söyleyerek konu hakkında bir açıklamada bulundu.

Tahsin Tarhan, Osmangazi Köprüsündeki fahiş faiz konusuyla ilgili şunları söyledi;

"VATANDAŞ KÖPRÜYE DOLAR KURUNA ENDEKSLİ BİR ŞEKİLDE PARA ÖDÜYOR"
“Osmangazi Köprüsü diğer yap işlet yatırımları gibi devlete büyük yük getirdi. Bu senenin başında dolar 6 lira seviyesindeydi, şimdi 7.5 lira. Geçse de geçmese de her vatandaş köprüye dolar kuruna endeksli bir şekilde para ödüyor. Bu sorunları defalarca dile getirdik. Ancak tek mesele bu değil. Köprü geçişleriyle ilgili çok sayıda şikayet alıyoruz. Geçen araçlar cezalı gibi gösteriliyor. Cezalara fahiş faiz uygulanıyor. Hem yüklenici firma hem de köprüleri denetlemekle yükümlü Ulaştırma Bakanlığı vatandaş şikayetleri karşısında duyarsız."

"5 AYIN SONUNDA 1250 LİRAYI GEÇMİŞ"
“Her şeyden önce bugünkü teknolojik imkanlarla vatandaşın köprüden kaçak geçme şansı var mı? HGS ve OGS gibi sistemler kullanılıyor. Köprü gişelerine kameralar da takılmış. Vatandaş kaçak geçmediğini iddia ediyorsa, ama işletmeci firma aynı kanaatte değilse sorunu çözmek çok kolay. Ama görüldüğü üzere bu yola gidilmek, en azından kamera kayıtları kontrol edilmek yerine icra takibi gönderilmiş. Daha fecisi faiz oranı. 250 liralık geçiş üzeri 5 ayın sonunda 1250 lirayı geçmiş. Devlet tefeci mi? Devlet bu denli yüksek bir faiz oranını nasıl uygular ya da uygulanmasına nasıl göz yumar? Bu faizi alma gücünü kimden alıyorlar? Anlamak mümkün değil. Osmangazi Köprüsü vatandaşlarımızı mağdur etmeye devam ediyor.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum