Orhan'dan iktidara: Elinizi çabuk tutun!

CHP Gebze İlçe Örgütü’nün düzenlediği değerlendirme toplantısında konuşan İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Gebze’nin İl olması için iktidara gönderme yaptı. Orhan, “Gebze’yi il yapmak için elinizi çabuk tutun, yoksa ilk seçimde Millet İttifakı ilk seçimde Büyükşehir yapacaktır.”dedi.

Orhan'dan iktidara: Elinizi çabuk tutun!
Editör: Mavi Kocaeli
22 Ekim 2021 - 11:17
CHP Gebze İlçe Örgütü, gündemle alakalı basın toplantısı düzenledi. CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. İlk olarak Parti çalışmalarına değinen İlçe Başkanı Orhan, “Göreve geldiğimizde Gebze’nin her mahallesinde soksak öbeği çalışması yapacağız demiştik ve her sokakta bu yapılanmayı oluşturduk. Bu süreçte en büyük şansızlığımız pandemi oldu. 22 mahallemiz 18 köyümüz var. 22 mahalle ve 18 köyün temsilcilerini belirledik, şu anda yönetim kurulları oluşturuluyor. Mahalle Meclislerimizi başlatmıştık yakın zamanda, fakat yaz sezonunda ara vermiştik. Planlarımızı bu boşlukta daha da detaylandırdık ve önümüzdeki haftalarda mahalle meclislerimize devam edeceğiz. Sokağın sorunlarını Gebe gündemine taşıyabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki Kasım ayı içinde parti içi çalışmalarla ilgili Danışma Kurulu toplantısı yapacağız. 1,5 yıllık dönemimiz boyunca, hem kendi çalışmalarımız hem de partimizin iktidar inancıyla, 500’e yakın bir üye başvuru oldu partimize. Gebze’nin dertleriyle dertlenerek de kentimizin çile yumağına dönmüş sorunlarını çözmek için mücadelemize devam edeceğiz.
İKTİDAR ELİNİ ÇABUK TUTSUN YOKSA BİZ YAPACAĞIZ
Gebze’nin il olmasına değinen Başkan Gökhan Orhan, iktidar partisinin Gebze’yi Büyükşehir yapmaması halinde olası bir seçimde Millet İttifakı’nın yapacağına vurgu yaparak, ellerini çabuk tutmalarını istedi. Orhan, “Gebze’nin Büyükşehir statüsünde İl olma hayali var ama ne yazık ki gerçekleşmedi. Gebzeliler buna sahip çıkmalı. Olumlu çalışmalar duysak da somut adım yok. Gebze’nin Büyükşehirli İl olması tavrını korumalıyız. Gebze hak ettiği değeri alması gerektiğine inanıyoruz. Gebze dört ilçeyle beraber 52 ilden büyük bir yer. Gebe kanuni bütün haklarını tamamlamış bir il konumunda. Yetkililer ve İktidar partisi İlçe Başkanı aracılığıyla Ankara’ya gönderme yapıyoruz. Lütfen Gebze’ye sahip çıkın. Biraz ellerini çabuk tutsunlar yoksa Millet İttifakı olarak ilk seçimde Gebze’nin hakkının teslim edilmesi için elimizden geleni yapacağız.”diye konuştu.  
PROJELERİN BAŞKANIN KAFASINA GÖRE
Meclis Üyeleri adına yapılan çalışmalara dair söz alan Grup sözcüsü Saide Arslan Çalışkan ise Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’e sert eleştirilerde bulundu. Çalışkan konuşmasında şunları söyledi: “Gebze’nin bütçe görüşmelerinde performans programına ret verdik. Çünkü bu çalışmalar Gebze’ye yakışmıyor. Belediye yöneticilerinin bu dönemde ezberlerini bozduk. Yaptığımız detaylı çalışmalar iktidar partisinin hoşuna gitmiyor. Bize kent olma yolunda ilerleyen Gebze’nin muhalefet Meclis üyeleriyiz. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Başkan gündem ve yatırım sunumları yaptı, görselle anlattığı bu çalışmaların biz performans programında da olmasını istedik ama ne yazık ki yoktu. Gelen programda ayrıntılar yoktu sadece başkanın tanıtımı vardı. Başkanın kafasında var yatırımlar, kendi kafasına göre işleri programlıyor. Başkan halk meclislerinden vatandaşın taleplerine göre çalıştıklarını ifade etti. Biz Yüzde 48’lik bir muhalefeti temsil ediyoruz, halkın sorunlarını anlatıyoruz ama dikkate alınmıyor.
TAPU VE İMAR SORUNUNU BAŞKAN KENDİSİ Mİ ÇÖZDÜ?
Biz muhalefet anlayışımız sadece eleştirmek, eksikleri tespit etmek değil. Aynı zamanda önerilerde dile getirdik. Bizim önerilerimiz dikkate alınmadı ne yazık ki. Biz başkanın çok fazla halkı dinleyip projeler ürettiğine inanmıyoruz. Önerilerimiz dikkate alınmadığı için şunları söyledik ve oldu diyemiyoruz. Başkan Gebze’de 35 yıldır çözülemeyen sorunları oluşturanlardan birisi. Peki bu sorunları kendisi mi çözdü? Bu sıkıntıların çözümünü iktidar düşünüyorsa, bunun sebebi CHP’dir. Biz bu mücadeleyi verince Başkanın en öncelikli sloganı tapuları vereceğiz oldu. Mülkiyet sorununu çözdük diyen Belediye Başkanı, tapuları vatandaşa satıyor. Ama bir sorun var. Öyle bir sözleşme imzalatılıyor ki, vatandaş bunu imzalamazsa yerini alamıyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum