Online eğitim için KDV ve ÖTV sıfırlandırılmalı

Online eğitim için KDV ve ÖTV sıfırlandırılmalı Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı, öğretmen ve öğrencilerin online eğitimde kullanacağı KDV ve ÖTV’nin sıfırlandırılması gerektiğini belirtirken bu araçların ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz temin edilmesi gerektiğini ifade etti.

Online eğitim için KDV ve ÖTV sıfırlandırılmalı
Editör: Mavi Kocaeli
03 Eylül 2020 - 16:49

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı, pandemi sebebiyle bir süre uzaktan devam edecek olan eğitim öğretime katkı adına bilgisayar, tablet gibi araçlarda KDV ve ÖTV’nin sıfırlandırılması gerektiğini açıkladı. Şanlı ayrıca ihtiyaç sahibi ailelerin bu materyallere ücretsiz ulaşması için çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

“KDV VE ÖTV SIFIRLANDIRILMALI”
Şanlı yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti: “Öyle görünüyor ki uzaktan eğitim bir süre eğitim hayatımızın bir parçası olacak. Hükümet, öğretmen ve öğrencilerimizin kişisel bilgisayar ve uzaktan eğitim araçlarına kavuşması için tedbirler almalıdır. Bu adımlardan bir tanesi de KDV ve ÖTV’nin sıfırlamasıdır. Hatta ihtiyaç sahibi aileler için öğrencilerimize ücretsiz temin de sağlanmalıdır. Nitekim daha önceki yıllarda tablet dağıtımı söz konusu olmuştu Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunu yapacak güçtedir.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum