Reklam
Reklam

O ilçelerde korona alarm veriyor!

Kocaeli genelinde koronavirüs alarm verdi. İlçelerde vaka sayıları hızla artmaya devam ediyor.

O ilçelerde korona alarm veriyor!
Editör: Mavi Kocaeli
03 Eylül 2020 - 15:36 - Güncelleme: 03 Eylül 2020 - 15:56

Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulaması, korona virüs yoğunluk haritasını güncelledi. Korona virüsün bayram tatilinden sonra tekrar yükselişe geçtiği şu günlerde özellikle Gebze, Darıca ve Çayırova’nın resmen kırmızı alarm verdiği görüldü. İzmit, Derince ve Körfez’de de virüs yoğunluğu yükselmeye devam ediyor.

EN ÇOK O İLÇELERDE
Gebze’de D-100 otoyolu çevresinde bulunan mahalleler özellikle İstasyon Caddesi yakınlarda virüs yoğunluğunun oldukça yüksek olduğu görüldü. Mehmet Akif Ersoy Caddesi ve Ahmet Pembegüllü Bulvarı da Gebze için oldukça risk taşıyan bölgelerden biri. Darıca’da bulunan vatandaşlar da Aşık Veysel Caddesi ve Atatürk Caddesi çevresinde oldukça dikkatli olması gerektiği görüldü. Korona virüs yoğunluk haritası Darıcalıları bu bölgeler için uyarıyor. Çayırova’da ise Fatih Caddesi ve Şekerpınar Mahallesi oldukça yüksek risk taşıyan bölgeler arasında yerini alıyor. Batı Yakası’nda ikamet eden vatandaşların oldukça dikkatli olması ve korona virüs tedbirlerini elden bırakmaması gerektiği yönünde alarm veren Korona virüs yoğunluk haritası, Kocaeli’deki virüs yoğunluğunun en çok görüldüğü yerin Gebze, Çayırova ve Darıca olduğunu işaret ediyor.

ÇENESUYU CADDESİ
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün korona virüse yakalanmasının ardından ilçe halkı paniğe kapılırken, Körfez’de de en çok belediye etrafında ve Mehmet Akif Ersoy Caddesi çevresinde yoğunluğun yükseldiği görüldü. Derince’de ise Çenesuyu Caddesi ve Öğretmenler Caddesi arasında büyük virüs artışı görülüyor.

YENİŞEHİR'DE ALARM VERDİ
Korona virüs yoğunluk haritasına göre, merkezde virüs yoğunluğunun daha az olduğu görülürken, Yenişehir Mahallesi ve Cihan Hastanesi çevresinde virüs yoğunluğunun arttığı görüldü. Özellikle güzergahta Tramvay’ı fazlasıyla kullanan vatandaşların tedbiri elden bırakmaması gerekiyor.

GÖLCÜK VE KARTEPE
Virüsün en az görüldüğü yerlerden biri olan Gölcük’te bayram sonrası yoğunluk artmaya başladı. Korona virüs yoğunluk haritası Turgut Özal Caddesi ve İpek Yolu Caddesi etrafında virüs yoğunluğunun etkili olmaya başladığını gösterdi. Kartepe merkezi ise kırmızı alarm verirken, Yunus Emre Caddesi ve Nazım Demirci Caddesi’nde de tehlikenin yüksek olduğu gözler önüne serildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum