Mutlu: Millet size tamam diyor

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, basın toplantısında,” Millete “TMM mı” diye soruyorsunuz ya, tüm sorumluluğunda, riski de, maliyeti de millete yüklüyorsunuz ya millet size artık TAMAM diyor, yeter artık diyor” ifadelerini kullandı.

Mutlu: Millet size tamam diyor
Editör: Mavi Kocaeli
20 Kasım 2020 - 14:30
Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu bugün haftalık olağan basın toplantısı düzenledi. Ülke ve kent gündemine değinen Mutlu açıklamasında, koronavirüs üzerinden iktidara yüklendi. Pandeminin en kritik günlerini yaşandığını hatırlatan Mutlu, “Son günlerde ülkemizdeki verilerin tartışıldığı ve vatandaşın yine tek suçlu gibi gösterildiği bir noktadayız. Okulların uzaktan eğitime geçmesini, sokağa çıkma yasağını, kapalı mekânlar için düzenleme yapılmasını anlayabiliriz. Öncelikle vaka sayılarının, ölüm oranlarının vatandaşın kafasında şüphe uyandırmayacak şekilde şeffaf ve doğru bir biçimde açıklanmalıdır. Gerçek rakamların açıklanmasının ne tür sakıncası olabilir, diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

HALKI SUÇLUYORLAR
Pandemi döneminde faturanın sürekli vatandaşa kesildiğini belirten Mutlu, “cahil, eğitimsiz ve bilinçsiz vatandaş algısı ile suçlanan halkımız, her akşam televizyonlarını açtığında iktidar partisinin yüzlerce kişilik miting gibi kongrelerini canlı yayınlarda izlemektedir. Pek çok kapalı mekan toplantılarının iptal edildiği ülkede iktidar partisinin “mesafesiz” kongrelerini nasıl izah edeceksiniz?” dedi.

ELİNİZİN TEMİZ OLDUĞUNU İSPATLAYIN
Saadet Partisi olarak iktidara Temizlik, Maske ve Mesafe sloganı kapsamında bazı önerileri olduğundu söyleyen Mutlu açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Son yaptığınız kongreyi söylemiyorum sadece geçtiğimiz 16 yıllık dönemdeki bütün kongrelerinizde yaptığınız ve belediyeler üzerinden vatandaşa ödettiğiniz faturaları tek tek ortaya çıkararak elinizin Temiz olduğunu ispatlayabilir misiniz? Etkinlik ve parti faaliyetlerini, imar-inşa ödemelerinde, ajanslar ve aracı firmalar üzerinden yapılan ve belediye hizmet alımı gibi gösterilen harcamalarda Maske kullanılıyor mu? Yani il kongresi yapan partinin harcamaları hangi maskeleme ile belediye hizmeti gibi faturalandırılıyor. Vatandaşa telkin vermeden önce siz bu maskeler hakkında ne düşünüyorsunuz?


“MİLLET SİZE TAMAM DİYOR”
Gönül belediyeciliği sloganı ile milletten oy istedikten sonra millet parası ile kiralanan hafta sonu bile keyfinizce kullandığınız pahalı arabalarınız ve giydirilmiş maaşlarınızla aranıza Mesafe koymayı düşünüyor musunuz? Millete “TMM mı” diye soruyorsunuz ya, tüm sorumluluğunda, riski de, maliyeti de millete yüklüyorsunuz ya millet size artık TAMAM diyor, yeter artık diyor” ifadelerini kullandı.

 
“6 MİLYARLIK FAİZ GELİRİNİ DAĞITMAYI DÜŞÜNMÜYOR MUSUNUZ?”

Açıklamasının devamında bütçe ve faiz üzerinden iktidara yüklenen Mutlu, “Gelecek yılın bütçesi konuşuluyor. Bütçe gelirlerinin hatırı sayılır rakamlarını Faiz gelirleri ve para cezaları oluşturuyor. Pandeminin maliyetini üstlenen ve şu kış koşullarında yaşam mücadelesi veren insanlarımıza bu toplanan 6 milyarlık faiz ve ceza kazancınızı dağıtmayı düşünmüyor musunuz. Bütün dünyada faizler “sıfır” düzeyindeyken Türkiye de hala “faiz lobisi” şikayeti edenlerin ekonomiyi ve bütçeyi faizlerle denkleştirmeye çalıştıklarını görüyoruz” şeklinde konuştu.

 

“VATANDAŞIN İNANCI KALMAMIŞTIR”

Sözlerine devam eden Mutlu, “Ekonomik tedbirden anladıkları faiz artışı. Şapkadan çıkardıkları tavşan yine faiz, yine faiz. İktidar, faturayı kendisi dışındakilere keserek sorumluluklarından kaçmaya çalıştı. En son 18 yıllık fatura damada, pandemi de kesilen cezalarıyla, işsizliği ve pahalılığı ile millete fatura edilmiştir. Ne zaman adalet ve kalkınma vaadinde bulunsalar eski tas eski hamam düzenine dönüyorlar. Artık milletin bu iktidarla adalette de, ekonomide de, eğitimde de bir reforma ve değişime zerre kadar inancı kalmamıştır” dedi.

 

“SESİNİ DUYMADIĞIMIZ MUHALEFET SESİNİ YÜKSELTİYOR”

Açıklamasının sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mutlu, Kocaeli’de ki ulaşım zammı ile ilgili, “Ekonomik önlem deyin vatandaşa zam ve kesilen cezalar akla geliyor. Bütçede toplanan faiz vatandaşa ek ödenek olarak sunulmuyor. Bu düzenin bir an önce son bulması gerekiyor” dedi. Kartepe’de bulunan lastik yakma tesisinin teşvik alması ile ilgili de konuşan Mutlu, “Bu konuda yeni lastik atık tesisi kurulması yönünde polemiklar var. İktidar reddediyor. Uzun süredir sesini duymadığımız muhalefet milletvekilleri sesini yükseltiyor. Milletin zararına olabilecek, sağlını riske atacak her türlü tesisin şehrin uzağına taşınması gerekmektedir. Hiçbir gelişmiş ülkede halkın sağlığını tehlikeye atacak tesisine izin verilmiyor. Biz bu noktaya gelemedik. İktidar kararlı bir tutum sergileyememektedir” şeklinde konuştu.

 

“18 YILLIK KAYIP SÜRE VAR”

Büyükşehir Belediyesinin deprem çalışmaları ile ilgili de konuşan Mutlu, “Depremden sonra 2004 yılında Kocaeli’de iktidara gelen AKP’nin bugüne kadar meseleyi çözemediği konu son deprem ile beraber gündeme geldi. Bu konu ile ilgili bir bütçe konulduğunu söylendi. Sadece bir iki binanın yıkılıp basına servis etmekle bu işten kutulamayacaklar. Bu işin peşini bırakmayacağız. 18 yıllık kaybedilmiş bir süre var. Bundan sonra konunun çözülmesi gerektiğini düşünmekteyim” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bahadır
    8 ay önce
    Enson genel seçimde %1,3 oy almış bir partinin İlbaşkanı 2 milyonluk Kocaelide topu topu 26 bin oy aldığını birisinin hatırlatması lazım.Herşey bir kenara mevcut muhalefet partilerinin genel başkanları ve yöneticilerine bakınca bu milletin büyük çoğunluğunun Ak partiye daha çokkkk Devam diyeceğini tahmin ediyorum