Reklam

Mutlu, kulağına üflenen sözlerle hareket ediyor

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu’nun AK Parti Kocaeli’nin kongresi ile ilgili sorduğu sorulara cevap veren  Av.Halit Çokan, “Olmayan bir şeyle bizi itham etmektedir. Olmayan şeyin ispatı yoktur. Buna hukukta Ademin ispatı denir. Kendisi kulağına üflenen sözlerle hareket etmesini yadırgayıcı bulduk.” dedi.

Mutlu, kulağına üflenen sözlerle hareket ediyor
Editör: Mavi Kocaeli
16 Kasım 2020 - 16:08
Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu geçtiğimiz hafta yaptığı basın açıklamasında AK Parti Kocaeli 7. Olağan İl Kongresinin maliyetinin ne kadar olduğunu ve partinin kaynakları ile ilgili yapılıp yapılmadığını sormuştu. Mazbata törenine katılan Teşkilat Başkanı ve Kongre Komisyon Başkanı Av.Halit Çokan konuyla ilgili sorulara cevap verdi.


GEÇMİŞ OLSUN
Konuyla ilgili konuşan Çokan, 7. Olağan kongremizi bayram havası içerinde gerçekleştirdik. Her ne kadar il başkanımızın eşinin Covid testinin pozitif çıkması sonucu kongreye katılmaması dolayısıyla bir burukluk söz konusu oldu. Ama Cumhurbaşkanımızın katılımı ve kongremizi yapmamız bu burukluğu biraz giderdi. Sayın il başkanımıza geçmiş olsun diliyorum. 

KENDİ ÖZ KAYNAKLARIMIZLA GERÇEKLEŞTİRDİK
Saadet Partisi İl başkanı hukukçu bir kimsedir. Hukukçunun dayandığı iddiaları objektif olgulara ve belgelere dayandırması gerekmektedir. Olmayan bir şeyle bizi itham etmektedir. Olmayan şeyin ispatı yoktur. Buna hukukta Ademin ispatı denir. Kendisi kulağına üflenen sözlerle hareket etmesini yadırgayıcı bulduk. Varsa elinde belge bunu da mertçe ortaya koymasını bekliyoruz. Ancak şunu ifade etmek gerekirse biz kendi parti kaynaklarımız ve kendi öz kaynaklarımızla kongremizi gerçekleştirdik. 

HEPSİ FATURALI VE BELGELİ 
İfade edildiği gibi astronomik rakamlar söz konusu değildir. Bunların hepsi faturalı ve belgelidir. Dün kurulan bir parti değiliz. Biz kamu malını siyasi parti çalışmalarına kaynaklık yapabilecek tiynette değiliz. Biz kendi öz kaynaklarımızla kongremizi yaptık. Aksini iddia ediyorsa elindeki belgeleri açıklasın. Salon ölçüsü olarak 30 bin metrekare diyor. Biz 10 bin metrekarelik alanda kongremizi yaptık. Gerçeği saptıran bir zihniyete çokta verecek bir cevabımız yok.”    dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum