Mutlu'dan AK Partili Çokan'a sert cevap

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında AK Parti İl Kongresi’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bütçesinden yapıldığını ifade ederek tepki göstermişti.

Mutlu'dan AK Partili Çokan'a sert cevap
Editör: Mavi Kocaeli
17 Kasım 2020 - 15:15
Dün Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in mazbatasını almak için Kocaeli Adliyesi’ne giden Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Halit Çokan ise Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu’nun iddialarının asılsız olduğunu söyleyerek kendisini ispata davet etmişti.

"İKTİDAR PARTİYSEN BÖYLE KONUŞMAZSIN"
Çokan’ın iddialarına sosyal medya hesabı Facebook'tan cevap veren Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu bir açıkalama daha yaparak, “Bu iddiaları sıradan bir vatandaş için diyebilirsin ama iktidar partiysen de diyemezsin Halit Efendi. Ayrıca belgeleri bizzat görenlerden haberi aldık,bu harcamalar Büyükşehir bütçesinden yapılmış. Madem öyle diyorsun kongreyi hangi firmaya yaptırdığını ispat et Halit Efendi” dedi.

"BU DURUMU SIRADAN VATANDAŞ DA SORGULAR"
İl Başkanı Zafer Mutlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Ak parti kongresinin masraflarını neden Büyükşehir Belediyesi yapmıştır.' İddiamıza il yönetiminden bir arkadaş cevap vermiş.. Elinde belge varsa açıklasın.. demiş. Bizim gördüklerimiz, bizzat görenlerden duyduklarımız da var ...  Bunu bir kenara koyalım.. Ancak şu kadarını söyleyelim ki Merkezi hükümet Ak partili Büyükşehir Belediyesi ve 11 ilçe belediyesi Ak Partili ise yapılan il kongresinin ve diğer parti harcamalarının belediye veya kamu bütçesinden harcanmadığını bilmek hakkımızdır. Bu durum bırakın bir siyasi parti il başkanını sıradan vatandaşın dahi sorgulaması gereken bir durumdur."

" KORONAVİRÜS KURALLARI HER VATANDAŞA NİYE UYGULANMADI?"
Bu ülkede iktidar partisi olsun olmasın tüm siyasi partiler faaliyetlerini kendi bütçelerinden yapmak zorundadır. Yine Covid 19 testini parti kongresine katılım şartıyla değil herkese uygulandığı gibi semptom belirtisi halinde yaptırmalıdır.  Sosyal mesafe ve maske kuralları her vatandaşımıza eşit uygulanmalıdır.

 "HANGİ FİRMA YAPTI AÇIKLAYIN  BELGELERLE"
"Sıradan vatandaş için ortaya atılan bir iddia için iddianı ispat et diyebilirsin* Halit Efendi*.. Ama iktidar partisi isen bunu diyemezsin çıkarır faturanı ibraz edersin. Milleti de ikna edersin.. Ha bir de keşke bu açıklamayı yapan arkadaşa bir basın muhabiri arkadaş sıcağı sıcağına sorsaydı. ' Kongre hazırlığını hangi firmaya yaptırdınız' diye..  Acaba cevap verebilir miydi sizce.."

YORUMLAR

  • 0 Yorum