Reklam
Reklam

Müflis tacir olacaksınız!

Gebze’de bu sabah meydana gelen su arızası ve kentin büyük bir bölümünün 24 saat susuz kalacak olması muhalefetin de tepkilerine neden oldu.

Müflis tacir olacaksınız!
Editör: Mavi Kocaeli
22 Ekim 2020 - 10:21

Ömür KAVRAN-En sert eleştiri İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Burak Uluköylü’den geldi. Su kesintisine ateş püsküren Uluköylü, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a serzenişte bulunarak kurumların başında ki basiretsiz yöneticilerin tacir gibi hareket ettiğini ileri sürdü. Geçtiğimiz günlerde atılan “Gebze Uçuyor” manşetlerine de atıfta bulunan Uluköylü, “İSU tarafından Uçan Gebze’nin, Belediyesi’nin önünde 2 aydır 100-200 metrelik alanda  yapılan yenileme çalışması bitirilemediği gibi, yenileme çalışması yapılan alanda arıza meydana geliyor. Buradan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın’a ve Gebze Belediye Başkanı Sayın Zinnur Büyükgöz’e sesleniyorum; Lütfen İSU ile ilgili gerekli aksiyonu alın.”dedi.

SİZE REVA OLABİLİR AMA GEBZE HAKETMİYOR
Yaşanan durumu Belediye Başkanlarının kendilerine reva görmelerini, ancak Gebze halkına reva görmeye hakları olmadığını dile getiren Uluköylü, “Milyon milyon yerin altına yatırım yaptığınızı gazete manşetlerinden ve yeri geldiğinde de sizlerin beyanlarından biliyoruz. 20 yılı aşkın zamandır siyasi geleneğinizin yönettiği, alt yapı yatırımlarını anlatmakla bitiremediğiniz Gebze’ye bu görüntü hiç yakışmıyor. Bu çağrıma kayıtsız kalmayın lütfen.  Kurumlarınızın başındaki bürokratlarınız basiretsiz tacir gibi hareket ediyor,  Ancak, o basiretsiz tacir gibi hareket eden bürokratlarınızın, yöneticilerinizin yanlışları işin finalinde sizi müflis tacir durumuna getirecek. Belki düşeceğiniz bu durumu ‘kimsesizlerin  kimi olacağız’ şiarıyla yola çıktığınız siyasi geleneğinize, kendinize reva görebilirsiniz ama sizlere bu kentin anahtarlarını yaklaşık %50 oy oranlarıyla veren Kocaeli Halkına, Gebze Halkına reva görmeyin. Kocaelili, Gebzeli vatandaş bunu haketmiyor.”diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum