MHP'de dört ilçe teşkilatı kapatıldı

MHP’de yeni il başkanı ile birlikte başlayan yeni dönemin ilk günlerde 4 ilçe başkanı sosyal medyadan yaptıkları açıklamalarla görevinden istifa etmişti

MHP'de dört ilçe teşkilatı kapatıldı
Editör: Mavi Kocaeli
02 Ağustos 2021 - 10:17
İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, Dilovası İlçe Başkanı Ali Osman Ayaz, Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural, Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün ve İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantar, yeni il başkanı avukat Yunus Emre Kurt’un koltuğuna oturduğu ilk günün akşamında görevlerinden ayrıldıklarını açıklamıştı.

BAŞKAN VEKİLİ SEÇEMEDİLER
Normal zamanlarda ilçe başkanları istifa ettiğinde, yönetim kurulu toplanır, kendi içinden yeni bir ilçe başkanı seçer ya da ilçe başkan vekilleri geçici olarak ilçe başkanlığında oturur. Ancak MHP’de böyle olmadı. Genel merkez, istifasını sunan ilçe başkanlarının görev yaptığı ilçelerde teşkilatların tamamını görevden aldı yani kapattı.

KENDİ YÖNETİMLERİNİ OLUŞTURACAKLAR
Yani yeni bir atama yapılıncaya kadar bu ilçelerde MHP’nin herhangi bir başkan vekili, teşkilatı, hareketi bulunmayacak. Muhtemelen genel merkez, il yönetim kurulu oluştuktan ve onaylandıktan sonra, yeni il başkanı avukat Yunus Emre Kurt ile istişare ederek ilçelere atama yapacak, atanacak yeni ilçe başkanları kendi yönetimlerini oluşturacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum