Mecliste Cedit gerginliği!

Mecliste Cedit gerginliği!
Editör: Mavi Kocaeli
10 Eylül 2020 - 15:06 - Güncelleme: 10 Eylül 2020 - 16:23

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında Cedit gerginliği yaşandı. CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir'in "CHP grubu önerge sunduğunda hep mazeret üretiliyor" demesi üzerine söz alan AK Parti Meclis Üyesi Numan Tonka, "Cediti neden yapamadınız, yapamayacağınızı anladınız Büyükşehir'e bıraktınız" dedi.

Kocaeli Büyükşehir Eylül ayı meclisinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir söz alarak Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi. CHP grubunun önerge sunduğunda hep mazeret üretildiğini söyleyen Taşdemir’in ardından söz alan AK Parti Meclis Üyesi Numan Tonka Taşdemir’e; “Siz muhalefet grubu kendi yaptıgınız her şeyi abartıp anlatıyorsunuz büyükşehirin yapamadıgı şeyleri neden yapamadı diyosunuz. Peki soruyorum size Cediti neden yapamadınız, yapamayacağınızı anladınız Büyükşehir e bıraktınız. Bizler de bir sürü araç alımı yaptık sonrasında siz araç alımı yaptınız devlet protokolü gibi kutladınız.” dedi. 

İYİ İŞLER KOPYALANMALI 
Ardından CHP’li Meclis Üyesi Özgür Yılmaz söz alarak Tonka’ya çıkıştı. Özgür Yılmaz; “Ben sözü araçlarla açtığı için meclisi bilgilendirmek için söz aldım. Bu yetkiyi istedik 27 milyon TL verdiğiniz. Geldiğimiz nokta itibariyle tabii ki iyi işler kopyalanmalı, yapılmalı. Araç ihalesinde de net 1 milyon TL cebimize kalıyor. Kötü bir iş mi yaptık? İyi bir iş yaptık. Amacımız belediyeleri kendi aracı olmasıdır. Bunu da arkadaşımıza hatırlatmak istedik.” dedi.
HAZMEDEMEYEN SODA İÇSİN 
Engin Taşdemir tekrardan söz alarak; ”Biz huzurevi yapılsın diyoruz neden Meclis üyesi arladaşımız rahatsız oluyor ki? Araç almışız bunda ne kötü bir iş var. Bunu artık hazmedin İzmit’i Cumhuriyet Halk Partisi kazandı hazmedemiyorsa su yerine soda içsin.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum