Reklam

Mecliste AK Partili üyeleri birbirine girdi

İzmit’te yapılan tramvay projesi sebebiyle iş yeri yıkılan ve o günden beri iş yeri sahibi olmayan iki kişi için destek verilmesi konusunda AK Parti İzmit Belediye Meclis üyesi Engin Uçar önerge verdi. Uçar’ın verdiği önergeye AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş çekimser kaldığını ifade ederken, AK Parti İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü ise karşı çıktı.

Mecliste AK Partili üyeleri birbirine girdi
Editör: Mavi Kocaeli
05 Ocak 2021 - 17:40
İzmit Belediyesi Meclis toplantısında AKP’li Meclis Üyesi Engin Uçar, tramvay inşaatında mekanları yıkılan 2 bar sahibi için ruhsat istedi.   İzmit Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda AK Parti Üyesi Engin Uçar tramvay yapımında zarar gören barların ruhsatlarının verilmesi gerektiğini söyledi.

6 YILDIR İŞ YAPAMIYORLAR!
AK Partili Meclis Üyesi Engin Uçar, Büyükşehir’in yaptığı Tramvay yolu projesinde iş yerleri yıkılan esnaflara ruhsat verilmesi için önerge sundu. Uçar konuşmasında, “İş yerleri yıkılan esnafın 6 senedir iş yapamaması ve ruhsat alamamalarını isimli kişiler kamulaştırma nedeni ile mağdur olduğunu sürekli anlatıyor. Her şeyden öte bu şehir esnaflık yapan biri olarak bulunduğumuz süreçte esnaf arkadaşlarımızın sorunun bir geçim olarak görmeliyiz. Meclis üyesinin görevi ayrım yapmadan vatandaşın yanına olmaktır. Önceden ruhsatı olan iş yerleriydi bunlar. Vermiş olduğum önergeyle desteğinizi talep ederim. Tramvay çalışması yapılırken iş yerleri yıkılan Serkan Güyük ve Evren Başyurt’un iş yerlerine ruhsat verilmesini talep ediyorum. Esnaf kirasını ödeyemezken biz bu adamların ekmeğine 6 yıldır mani oluyoruz” ifadelerini kullandı.

SEN KİMSİN LAN!
Uçar’ın verdiği önergeye AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş çekimser kaldığını ifade ederken, AK Parti İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü ise karşı çıktı. AK Parti Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü ve Engin Uçar meclis sonunda birbirlerinin üzerine yürüyerek kavga etti. Mecliste gergin dakikalara yol açan tartışmada, meclisin sonunda Engin Uçar'ın bar için ruhsat istemesine sinirlenen AK Partili Üye Hayrettin Ünlü, Engin Uçar'a "Sen kimsin beni tehdit ediyorsun lan" deyince İzmit Meclisi'nde AKP'li üyelerin kavgası damga vurdu. Birbirine giren Uçar ve Ünlü'yü  Muharrem Tutuş ayırdı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum