Reklam

Martı Scooter artık Kocaeli'de hizmet verecek 

Yerli ulaşım özelliği ile ön plana çıkan Martı Scooter Kocaelide vatandaşın hizmetine sunuluyor. İlk etapta 200 adet ile hizmet verecek, daha sonra bu sayı artırılacak. 

Martı Scooter artık Kocaeli'de hizmet verecek 
Editör: Mavi Kocaeli
02 Ekim 2020 - 11:47

Geleneksel ulaşım araçlarının verdiği zararın önüne geçen bir sistemle çalışan ve yerli üretim özelliği ile ön plana çıkan Martı Scooter’ın tanıtım töreni Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Elektrikle çalışan ve düşük karbon salınımıyla çevreyi koruyan Martı Scooter, Sekapark içerisinde, İzmit merkez Yürüyüş Yolunda, Yahya Kaptan Mahallesi’nde ve Başiskele sahilinde pilot uygulama olarak kullanılmaya başlanacak. Yakın mesafe kullanımlarında iyi bir alternatif sunan ve akıllı telefonlara indirilebilen uygulama aracılığıyla kiralanabilecek Martı, ilk olarak 200 adet araçla hizmet verecek.

KOCAELİ'YE ÖZEL FİYAT 
Martı Scooter’ın kurucusu Oğuz Alper Ökten Martı hakkında yaptığı bilgilendirmede, "Gerek çevreye olan gerek trafiğe olan faydası ile martı yerli ve milli bir şirket. Ben Kocaeliliyim. Martılarımızın Kocaeli sokaklarında bulunacak olması bana kıvanç veren bir durum. Uygulama üzerinden başlayıp kent karta entegre edeceğiz. Kocaeli benim memleketim olduğu için dakikasını 39 kuruşa indirip açılış ücretini almayacağız. Ortalama yolculuklar 2 kilometre oluyor. 200 adet ile başladık. İlerleyen zamanlarda artıracağız. 

ÇEVRECİ ULAŞIM
Daha sonra konuşan Başkan Büyükakın, "İzmitli bir girişimcinin böyle bir projeyi Kocaeli'de bulundurmasından mutluluk duyuyoruz. Özellikle büyük metropollerde bu araçlar çok sayıda kullanılıyor. Kocaelide başlaması bizim için değerli. Özellikle çevre açısından çok önemli bir olay. Çevreci ulaşım konusunda bizim hassasiyetimiz var. Tramvayda metro çalışmalarıda var. Yeni alacağımız araçlarda yine çevreye duyarlı olacak. 

KOCAELİSPOR RENKLERİNDE 
Özellikle kısa mesafede toplu taşıma yerine bunların kullanılması karbon emisyonu açısında, trafik açısından ciddi kolaylıklar sağlıyor. Bilişim vadisinde bir çalışma yapıldı. kullanım araçları ve kullanım şartları tamamlandıktan sonra bu araçlar şehir merkezinde trafiği rahatlatacak. Pilot uygulama yerleri ile nerelerde geliştirilebilir bunu göreceğiz. Martı Kocaelispor’lu renkleri Kocaelispor renginde" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum