Martı'dan Kocaelililere kötü haber!

Kocaeli’de Martı’dan başlangıç ücreti alınmıyor ve Martı, dakikası 39 kuruştan kiralanıyordu. Bu durumun 15 Ekim’de sona ereceği açıklandı

Martı'dan Kocaelililere kötü haber!
Editör: Mavi Kocaeli
11 Ekim 2020 - 10:20
Elektrikli scooter paylaşım girişimi Martı, kısa bir süre önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde Kocaeli’de de hizmete girdi ve kısa sürede yoğun ilgi gördü. İzmit merkez, Marina, Sekapark, Başiskele sahil gibi kimi pilot bölgelerde faaliyet gösteren Martıları, eğlence amaçlı kullanan da var, bir yerden bir yere gitmek için kullanan da. Martı’dan diğer faaliyet gösterdiği illerde 1.99 lira başlangıç ücreti alınıyor ve Martı’nın dakikası 59 kuruş. Ancak Kocaeli’de durum farklı. İlimizde Martı’nın başlangıç ücreti yok ve dakikası 39 kuruş. Bu ücreti de yüksek bulanlar varken Martı’dan Kocaelililere kötü haber geldi.


15 EKİM’DE BİTİYOR
Martı uygulamasından Kocaelililere verilen mesajda, Martı’nın kurucusunun Kocaelili olduğu, bu nedenle başlangıç ücreti alınmadığı ve indirim uygulandığı belirtildi ancak bunun 15 Ekim tarihinde sona ereceği vurgulandı. Mobil Martı uygulamasına girdiğimizde karşımıza, “Kurucumuzun memleketine özel Kocaeli’de indirimli fiyat” başlığı altında, “Kurucumuzun memleketi Kocaeli’ye özel indirim. Kocaeli’de yapacağın Martı sürüşleri için 15 Ekim’e kadar başlangıç ücreti yok, dakikası ise 0,39 TL” ifadesi çıktı. 15 Ekim’den sonra yeni fiyatlandırma diğer illerdeki gibi mi olacak, yoksa farklı bir tarife mi, henüz bilinmiyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum