Mancarlı pide İstanbul'da satılacak

İzmit Belediyesi’nin Mancarlı pide ikramı bugün Gülümse Kafe’de gerçekleşti. İkramda konuşan Başkan Hürriyet mancarlı pidenin BELTUR aracılığıyla İstanbul’da da satılması için çalışmalar yapıldığını ifade etti

Mancarlı pide İstanbul'da satılacak
Editör: Mavi Kocaeli
30 Eylül 2020 - 14:35

Toplu açılış töreni kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından açılışı gerçekleştirilen Gülümse Kafe’de bugün vatandaşlara mancarlı pide ikramı yapıldı. Etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP İzmit İlçe Sekreteri Veli Beyaztaş, CHP İzmit İlçe Yöneticisi Mustafa Pektaş, CHP İzmit İlçe Yöneticisi Çetin Seymen, CHP İzmit Kadın Kolları Başkanı Mediha Satıcı katıldı.


DOĞAL VE TAZE
Organizasyonda konuşan Başkan Hürriyet şu ifadeleri kullandı: “Mancarlı pidemizin tanıtımını Gülümse Kafe’de gerçekleştiriyoruz. Köy kadınlarımızın ellerinden çıkan bu lezzeti İzmit tanısın istiyoruz. Bu pide Durhasan Solaklar Köyü kadınları tarafından yapıldı. Bu sabah taze taze yaptılar ve bugün hepimiz tadına bakalım istedik. İçeriğindeki her şey doğal ve taze.


“MANCARLI PİDEYİ İSTANBUL’A TANITMAK İSTİYORUZ”
Mancarlı pidenin İstanbul’da da satılması için çalışacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte geniş kapsamlı planlamalar yapıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi olan BELTUR aracılığıyla mancarlı pidemizi İstanbul’da da tanıtmak istiyoruz. Onlar kendi kapasitelerine bakacaklar ve dondurulmuş olarak nasıl İstanbul’a verebiliriz onun çalışmasını yapacağız. Sadece pişmaniye değil İzmit’in fazlasıyla lezzeti var ve bu lezzetleri herkes tanısın istiyoruz.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum