Reklam

Mahkeme Mansur Yavaş hakkında kararını verdi

Mahkeme Mansur Yavaş hakkında kararını verdi
Editör: Mavi Kocaeli
18 Eylül 2020 - 12:25

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim döneminde atılan iftiralardan dolayı hakkında açılan ceza davasından beraat etti.KRT'nin haberine göre Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş hakkında açılan “görevi kötüye kullanmak” suçundan beraat etti, “kişilerin huzur ve sükununu bozmak” suçu ise şikayet yokluğundan düşürülmesine karar verildi.

Kamuoyuna “saygın iş adamı” olarak tanıtılan fakat hakkında sahte senet düzenlediği için resmi belgede sahtecilikten 4 yıl, şantajdan 1 yıl 3 ay ve özel hayatın gizliliğini ihlalden 1 yıl 3 ay olmak üzere toplam 6 yıl 6 ay hapis cezası alan Necmettin Kesgin ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasındaki “görevi kötüye kullanmak”, “kişilerin huzur ve sükununu bozmak” suçlarından açılan davanın altıncı celsesi Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Mahkeme, ikinci celsede Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı vareste tutmuştu. Yavaş davaya katılmadı.

BERAAT ETTİ
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş hakkında açılan “görevi kötüye kullanmak” suçundan beraat etti, “kişilerin huzur ve sükununu bozmak” suçu ise şikayet yokluğundan düşürülmesine karar verildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum