KOSTÜ açılışında ilk dersi Kurtulmuş verdi!

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nin 2021-2022 Akademik Yılı Açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,” Üniversitelerde çok basit meseleleri konuşuyorduk eski dönemlerimizde. Başörtüyle üniversitelere gelinmesi o tarihte bir büyük ayıp olarak yerini alınıyordu. O zaman büyük bir özgürlük kısıtlaması ortaya koyuldu” dedi

KOSTÜ açılışında ilk dersi Kurtulmuş verdi!
Editör: Mavi Kocaeli
27 Eylül 2021 - 12:11
Talip Emiroğlu’nun sahibi olduğu, Kocaeli’deki üçüncü üniversite olan Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 22 Temmuz 2020 tarihinde İzmit Yenişehir Mahallesi Demokrasi Caddesi üzerinde kapanan eski Özel Tıp Merkezi binasında açılmıştı. Kısa adı KOSTÜ olan Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nin 2021-2022 Akademik Yılı Açılışı ile birlikte Başiskele Yeniköy Merkez Ilıca Caddesi üzerinde yapılan KSO eski Başkanvekili ve Özka Lastik’in sahibi Şerif Kanık’ın adı verilen Şerif Kanık Kampüsü’nün açılışı  AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’ un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

KATILIM YOĞUN OLDU
Açılışa Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, KOSTÜ  Rektörü  Fuat Bayram,  Başsavcı Habip Korkmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın,  AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız,  AK Parti Milletvekilleri Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz,  MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu,  KOTO Başkanı Necmi Bulut, KOÜ eski Rektörü Sezer Komsuoğlu,  İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

TÜRKİYE’ NİN GELECEĞİ GÜÇLÜ EĞİTİM
Okulda ilk dersi anlatacağı anons edilen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Türkiye’nin geleceği güçlü bir eğitimden geçiyor. Buradan yetişecek gençlerin ülkemiz geleceğiniz güzel eserler bırakacağına inanıyorum. Üniversite’nin kent ile bütünleşmesi gerekir. Şehrin insanlarıyla bağ kurması gerekir. Her üniversite bulunduğu şehrin içinde, reel hayatın içinde yer almalı o şehir ile birlikte büyümelidir. Halktan, çevreden, şehirden kopuk üniversitenin bilimsel gelişmelere öncülük etmesinden bahsedilemeyeceği gibi sadece ritüelleri bir ayara getiren bir yer olur; bir anlamı da olmaz” dedi.

ÖZGÜRLÜK KISITLAMASI ORTAYA KOYULDU
Büyük bir medeniyete sahibiz. Birkaç sene sonra uzay tatil köyleri olacak. Felsefe yapabilecek robotlar olacak. Fakat yeryüzünde huzur var mı? Hayır. Bunun olmaması bilgi eksikliği değil hikmet eksikliğidir. Üniversitelerde çok basit meseleleri konuşuyorduk. Başörtüyle üniversitelere gelmesi o tarihte bir büyük ayıp olarak yerini almıştır. Büyük bir özgürlük kısıtlaması ortaya koyuldu.  Bugün dünyada en büyük yaşanan sıkıntı insanların kendilerini,  diğer insanlarla  eşit görmemesidir. Emperyalizmin sebebi de budur” dedi

DAHA GÜÇLÜ BİR NOKTAYA GİDECEĞİZ
Kurtulmuş son olarak, “İnsanlar yaratılışta eşittir. En temel problemlerden bir tanesi kendilerini diğerleriyle eşit görmemeleridir. Hak bizde bunların hakkı yok diyenlerindir. Emperyalizmin, sömürünün, açlığın sebebi de budur. İnsanların eğitimde, kültürde, sanatta, bilimde ileriye gitmesidir. Sürekli daha ileri, daha güçlü bir noktaya gideceğiz. Bunları kısa bir ders mahiyetinde sizlere ve kendime anlatmak için buradayım. Büyük İslam medeniyetinin çıkışı Anadolu topraklarından çıkacak, yol gösterecektir. Allah, bu milletin gençlerinin ufkunu aydınlatsın. Kocaeli başta olmak üzere Türkiye’ye öncülük eden sayılı ilim yuvalarından olmasını ümit ediyorum. ” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum