Reklam

Koronavisten öldü! Et aracında taşıdılar...

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde koronavirüsten hayatını kaybeden Recep Davutoğlu'nun canazesini taşımak için itfaiyeden araç isteyen aileye araç verilmedi. Aşle cenazeyi et taşıma arabasıyle mezarlığa götürdü

Koronavisten öldü! Et aracında taşıdılar...
Editör: Mavi Kocaeli
21 Eylül 2020 - 11:11

Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine göre Tavşanlı'da Recep Davutoğlu (65), bir hafta önce corana şüphesiyle hastaneye yatırıldı. 3 çocuk babası Davutoğlu, geçen Cuma gecesi öldü. Ankara'da öğretim görevlisi olan kızı Elif Davutoğlu Akbulut'un söylediğine göre Cumartesi sabahı imam gelmediği için cenaze kendilerine teslim edilemedi.

YÜZÜME KAPATTI
Akbulut, şunları anlattı: İmam geldiğinde izin günü olduğu için sitem etti. Dolgun ücret verdik. Cenazeyi yıkamaya yardım ettik. Sonra hastanede tabut bulunmadığı söylendi. Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz'ın devreye girmesiyle tabut bulundu. Ardından cenaze aracı krizi çıktı. Örenköy Köyü Tavşanlı dışında olduğu için itfaiye yetkilileri ‘Corona kaparız' korkusuyla cenaze aracı vermedi. İtfaiye Müdür Yardımcısı ile görüştüm. Bana ‘İlçe dışında olduğu için götüremeyiz' dedi ve telefonu yüzüme kapattı. Cenazeyi kuzenimin et taşıma aracıyla götürdük. İmam ve dört akrabamın tulumunu biz aldık. Bizden önceki cenazelerde de böyle davranılmış. Hak etmedikleri koltuklarda oturan insanlar, devletin kurallarına uymayıp vatandaşa eziyet çektiriyor.

KAYMAKAM, CENAZE ARACI İDDİALARINI DOĞRULADI
Tavşanlı Kaymakamı Kanyılmaz ise itfaiye tarafından cenaze aracı verilmediği iddiasını doğrulayıp, “Bazen belediyede sıkıntı olabiliyor. O zaman cenaze tabutlanıp vatandaşa veriliyor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum