Korona olduklarını bildikleri halde düğün yaptılar

Koronavirüs salgını ülkemizde ve dünyada sürerken insanların nasıl duyarsızca davrandığını gösteren çarpıcı bir örnek ortaya çıktı. Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Özgür Enginyurt, gelinle damadı koronavirüs hastası olduklarını bildikleri halde düğün yaptıklarını ve düğünden sonra birçok kişide korona çıktığını söyledi.

Korona olduklarını bildikleri halde düğün yaptılar
Editör: Mavi Kocaeli
27 Eylül 2020 - 11:36

Sözcü gazetesinden İsmail Akduman’ın haberine göre, Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Özgür Enginyurt, kentte yayın yapan yerel bir televizyonda katıldığı programda insanların duyarsızlıklarına örnekler verdi. Düğün, nişan, kına gibi etkinliklerden uzak durulmasını belirten Enginyurt skandal bir olayı şöyle anlattı: “Ordu'da gelinle damat korona olduklarını biliyorlardı. Düğünü yine de yaptılar. O düğünden bir sürü korona vakası çıktı. Bir sağlıkçı olarak anlatmakla bitiremem. O kadar cehaletle uğraşıyoruz ki. Şu anda sağlıkçılar gerçekten her cephede savaşıyor. Toplu olarak bir araya gelinmemeli.” Ağustos ayında da yine Ordu'da bir düğünde aynı makyaj malzemesini kullanan 35 kişiye virüs bulaşmıştı.

 

GRİP MEVSİMİ GELDİ

 

Enginyurt, kış aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşların kendilerine daha çok dikkat etmeleri gerektiğini söyledi ve şu uyarılarda buludu. “İyi uyumamız, iyi beslenmemiz gerekiyor ve çok su tüketmemiz gerekiyor. Gripten de korunmalıyız. Önce şunu bilmemiz gerekiyor. Her türlü viral enfeksiyonda corona virüse yakalanma ihtimalimiz yükseliyor. Çinko, C ve D vitamini takviyesi almak gerek.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum