Reklam

'Kongremiz tek adaylı olacak'

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü önümüzdeki cumartesi günü gerçekleştirilecek olan il kongresinin tek adaylı olacağının altını çizerek listenin son şekliyle ilgili genel merkezle diyalog halinde olduklarını söyledi

'Kongremiz tek adaylı olacak'
Editör: Mavi Kocaeli
22 Eylül 2020 - 15:38

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan basın açıklamasında ülke ve kent gündemini değerlendirdi. 26 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan il kongresiyle ilgili değerlendirmede bulunan Ünlü, “Olağan kurultayımızı SEKA Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. Virüse karşı önlemlerin had safhada olduğu bir kongre olacak. Tüm protokolümüzü toyumuza bekliyoruz. MHP il Kongresi tek adaylı olarak gerçekleştirilecek. İl yönetiminde yüzde 5’lik bir değişim olacak. Genel merkezle diyalog içerisinde bir kongre liste çalışması yapılmakta. Liste çalışmaları devam ediyor. Kongre divan başkanlığını Sakarya Milletvekili Levent Bülbül yapacak” dedi.

 
AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR

Basın açıklamasında konuşan Ünlü, “Liderimiz Devlet Bahçeli’nin sağlık çalışanlarına verdiği önem ortadayken birilerinin liderimizi karalamaya çalıştıklarını görmekteyiz. Bazı terbiye yoksunları liderimizin Tabipler Birliği İle ilgili eleştirilerini birileri tüm sağlık çalışanları için söylenmiş gibi algı oluşturmaya çalıştılar. Liderimize dil uzatan bukalemunlar amaçlarına ulaşamayacaklardır. Böylesi kırılgan dönemde hükümeti ve devleti hedef almaya niye ihtiyaç duyuluyor.

 
FİTNE YARATIYORLAR

Salgından toplumsal hareketlenme mi arzulanıyor. Türk Tabipler Birliği sürekli korku aşılıyor. Bir kez olsun Türkiye düşmanlarına ses çıkarmazlar ve karamsarlık yayarlar. Adı Türk olan ama karanlık bir oluşum olan bu yapı milletin özlemlerini paylaşmamaktadır. Türkiye’ye husumet besleyen mihraklara her zeminde karşı çıkmaya devam edeceğiz. Fitne yaratmak adına söylemlerde bulunanlar MHP’nin nefesini enselerinde hissedeceklerdir. Devletin yanında olmayanlar olduğu sürece MHP var olmaya devam edecektir. Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız.

KÜFÜRLÜ MANŞETLERE SESLERİ ÇIKMADI

Ünlü sonunda “CHP İl Başkanının çöp varilinin önünde cam toplayan vatandaşla ilgili söylemleri oldu. MHP olarak suni gündemlerle hareket etmiyoruz. Ülkemin gündemi Oruç Reis, Akdeniz’de hidrokarbon gazı aranmasıdır. Biz suni gündemlerle uğraşacağınıza gerçek gündemlerle uğraşın diyoruz. Barolar birliği ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı mı? Yapılmadı. Yunan Medyası Cumhurbaşkanına küfürlü manşet atarken neden kimse sesini çıkarmadı” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum