Reklam
Reklam

Kocaelililer dikkat! Sağanak geliyor

Ülke genelinde sıcak havaya ilişkin uyarılar yapılıp termometreler rekor kırarken Meteoroloji 4 Eylül'e ilişkin hava durumu raporunu açıkladı.

Kocaelililer dikkat! Sağanak geliyor
Editör: Mavi Kocaeli
04 Eylül 2020 - 10:55

Yapılan değerlendirmelere göre Marmara Bölgesi'nde sıcaklıklar mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde olacak. Öte yandan İstanbul, Kırklareli, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Edirne ve Tekirdağ'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak.

BUGÜN VE YARIN
Kocaeli Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre hafta sonu yağış bekleniyor. Genel Müdürlükten alınan 5 günlük hava tahmin raporuna göre Kocaeli il geneli bugün 35 derece olacak. Genel müdürlüğün tahminine göre  bugün 40 dereceye kadar yükselecek olan hava sıcaklığı, 4 Eylül (Yarın) yerini sağanak yağışa bırakacak.

YAĞIŞ SÜRECEK
Cuma günü en düşük sıcaklık 23, en yüksek sıcaklık 28 derece seviyesinde seyredecek. 5 Eylül Cumartesi günü de gök gürültülü sağanak yağış sürecek. Sıcaklık, en düşük 21, en yüksek 25 derece seviyesine gerileyecek.

SICAKLIK YÜKSELECEK
6 Eylül Pazar günü hava açacak, sıcaklık en düşük 19, en yüksek 29 derece olacak. 7 Eylül Pazartesi günü de hava açık sıcaklık da yükselmeye devam edecek. En düşük sıcaklık 20, en yüksek sıcaklık 32 derece seviyesinde seyredecek. Orta vadeli tahminlere baktığımızda 8 Eylül Salı ve 9 Eylül Çarşamba günü de havanın açık olduğu görülüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum