Reklam

Kocaelili şehidin ismi Afrika'da yaşatılacak

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde kurulan Paylaşmak Güzeldir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Afrika’da 11. Su kuyusuna Şehit Hüseyin Güldal’ın ismini verdi.

Kocaelili şehidin ismi Afrika'da yaşatılacak
Editör: Mavi Kocaeli
28 Ocak 2021 - 12:19 - Güncelleme: 28 Ocak 2021 - 12:36
Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde kurulan Paylaşmak Güzeldir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Afrika’da daha önce açtıkları su kuyusuna Trabzonda PKK'lı teröristlerin şehit ettiği Eren Bülbül'üm ismini vermişti. Dernek 11. Su kuyusuna ise Kocaelili Şehit Hüseyin Güldal’ın ismini verdi. Yaklaşık beş yıldır faaliyetlerine devam eden dernek yurt içinde ve yurt dışında gıda, giysi ve birçok alanda yardımlarını sürdürüyor. Özellikle Karamürsel bölgesinde maddi durumu yeterli olmayan ailelere her türlü desteği sağlayan ekip gönüllülük esasıyla çalışmalarını yürütüyor.

YURT DIŞINDADA FAALİYET GÖSTERİYOR
Dernek yurtdışında Afrika Uganda'da başta hayati öneme sahip su kuyusu açılışları, bidon dağıtımı, erzak dağıtımı, toplu yemek organizasyonları, adak ve akika kesimleri, süt keçisi dağıtımları  ile faaliyetlerine sürdürüyor.  Derneğin Afrika’da ilk kazmayı vurduğu ve Kocaelili Şehit Hüseyin Güldal’ın ismini verdiği 11. Su kuyusunun tamamlanması için bağışçılardan destek bekleniyor. Sizde bu eşsiz mutluluğa paydaş, gönüllere köprü olabilirsiniz.

Hesap adı : Paylaşmak Güzeldir Derneği
TR57 0001 5001 5800 7308 2391 67 

YORUMLAR

  • 0 Yorum