Reklam

Kocaeli Valiliği'nden CHP'ye militan tepkisi

Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada CHP 22’nci Dönem Milletvekili Berhan Şimşek'in katıldığı bir canlı yayında ’Vali militan, kaymakam militan’ sözlerine tepki gösterildi

Kocaeli Valiliği'nden CHP'ye militan tepkisi
Editör: Mavi Kocaeli
24 Ocak 2021 - 16:55
İçişleri Bakanlığı’nın “Vali militan, kaymakam militan, yargıçlar militan. Alınan kararları görüyoruz” dediği için hakkında suç duyurusunda bulunduğu CHP 22. Dönem Milletvekili Berhan Şimşek’le ilgili olarak Kocaeli Valiliği de sert bir açıklama yaptı. Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Seçilmiş siyasi iktidarlara vesayet odaklarının mülki, adli, askeri ve sermaye gruplarını kullanarak hat bildirme dönemleri geride kaldığından; seçim kazanmadan iktidar olmaya alışmış elitler, devletin en önemli kurumlarına ve onu yönetenlere MİLİTAN diyerek saldırıyorlar. Mülki idare amirleri Milletimizin hizmetinde, Devletimizin emrindedir. Meşru siyasi iktidara hat bildirme gibi darbeci bir zihniyetinde karşısındayım. Valilerimiz hükümet politikalarının illerde uygulanmasından sorumlu, Cumhurbaşkanınımızı temsil eden devlet adamlarıdır. Mülki idare amirlerimiz; ülkemizde mezun oldukları üniversiteler, akademik yeterlilikleri, üç yılı aşan staj, yurt içi ve dışı eğitimleri ile en iyi yetiştirilen meslek mensupları oldukları gibi aynı zamanda ömürlerini Milletimize vakfedecek kadar vatansever insanlardır.

Aziz Milletimizin gönlünde taht kurmuş, devlet deyince akla ilk gelen Vali ve Kaymakamlarımızı itibarsızlaştırmaya yönelik sinsi her girişim, Milletimizin yüksek sağduyusu ve feraseti karşısında akamete uğramaya mahkumdur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum