Kocaeli, sadece sloganda 'Mutlu Şehir'

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, ekonomik sorunlar nedeniyle peş peşe yaşanan intiharlara dikkat çekerek, "Keşke 'Mutlu Şehir Kocaeli' söylemi sadece sloganlarda ve siyasi söylemlerde kalmasa" dedi

Kocaeli, sadece sloganda 'Mutlu Şehir'
Editör: Mavi Kocaeli
15 Şubat 2021 - 10:06
İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Kocaeli'de ekonomik sorunlar nedeniyle bir haftada 5 gencin intihar etmesinin ardından bir açıklama yayınlayarak, ülkedeki ekonomik krize dikkat çekti. Yıldız'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "TÜİK tarafından düşük seviyelerde açıklansa da ülkemizde işsizlik, kronik bir sorun hale gelmiş durumda. Yakın tarihimizdeki en ciddi krizlerden biri olan mevcut ekonomik kriz, vatandaşlarımızı en yaşamsal gereksinimlerini karşılayamayacak hale getirmiş ve onları tükenmişlik duygusuna ittiğini üzülerek ifade ediyorum.

"GENÇLERİMİZ KAYIP GİDİYOR"

Gelecek kaygısı, işsizlikle boğuşan liyakatin yerini adam kayırmacılığın aldığı bozuk sistemde gençlerimizde vatandaşlarımız da yoksulluk içerisinde yaşam mücadelesi vermektedir. Sadece geçtiğimiz hafta Kocaeli'de 5 gencimiz, maddi problemler ve gelecek kaygısı yüzünden hayatına son vermiş ve artık aramızda değil. Pandemi döneminde binlerce vatandaşımız işsiz kalırken, küçük esnaf iflas ederken sermaye kârlarında ise artış devam ediyor. Geleceğimizin ümidi, yarınlarımızın mimarı olarak gördüğümüz gençlerimiz gözümüzün önünde kayıp gidiyor. Sorun, yönetim sorunu. Sorun, zihniyet ve sistem sorunu. Sorun, beceri yetersizliği. Açıklandığı gibi, 'Yoksulluk, özellikle aşırı yoksulluk, uluslararası dokümanlarda da ifade edildiği gibi artık Türkiye için sorun olmaktan kalktı' cümlesi gerçek olsa ve de 'Mutlu Şehir Kocaeli' söylemi sadece sloganlarda ve siyasi söylemlerde kalmasa."

YORUMLAR

  • 0 Yorum