Kocaeli'ndeki okullarda covid-19 sayısı artıyor

Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamaya göre, 96 okulda daha Koronavirüs vakası tespit edildi. 3’ü Kocaeli’de bulunuyor.

Kocaeli'ndeki okullarda covid-19 sayısı artıyor
Editör: Mavi Kocaeli
29 Ağustos 2020 - 12:42

Eğitim-Sen’in yaptığı açıklamaya göre 96 okulda daha koronavirüs vakası tespit edildi. Açıklamaya göre ülke genelinde koronavirüs vakasına rastlanan okul sayısı toplam 176 oldu. Vaka tespit edilen 176 okuldan 5 tanesi ise Kocaeli’de bulunmakta. Geçtiğimiz gün Eğitim Sen tarafından yapılan açıklamaya göre Kocaeli’de 2 okulda Koronavirüs vakasına rastlanmıştı. Sendika tarafından yapılan yeni açıklamaya göre ise Kocaeli’den 3 okulda daha vakası tespit edildi.

İŞTE O 3 OKUL

Eğitim-Sen tarafından dün yapılan açıklamada, Genze Arif Nihat Asya O.O. ile Körfez MTAL’da koronavirüs tespit edildiği iddia edilmişti. Bugün 96 okul daha açıklayan Eğitim Sen, Kocaeli’nde bulunan 3 okulda daha koronavirüs tespit edildiğini belirtti. İddiaya göre Darıca Fen Lisesi, Darıca Dede Korkut İlkokulu ve Ortaokulu’nda da Koronavirüs vakaları tespit edildi. Gebze Körfez Darıca Çayırova Ortaokulu’nda da Koronavirüs vakaları tespit edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum