Reklam

Kocaeli İstanbul'dan yönetilecek küçük bir köy değil

Kocaeli Ticaret Odası Eylül ayı meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. Beş gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Başkan Necmi Bulut, Kredi Garanti Fonu'nun Kocaeli’den kaldırılmasına karşı çıktıklarını belirterek, "Kocaeli İstanbul'dan yönetilecek kadar küçük bir köy değildir" dedi 

Kocaeli İstanbul'dan yönetilecek küçük bir köy değil
Editör: Mavi Kocaeli
30 Eylül 2020 - 13:06
Kocaeli Ticaret Odası Eylül ayı olağan meclis toplantısı KOTO Burhan Kasım toplantı salonunda gerçekleştirildi. Akın Doğan başkanlığında başlayan toplantıya başkan KOTO Başkanı Necmi Bulut, KOÜ İİBF öğretim görevlisi Yusuf Bayraktutan ve çok sayıda üye katıldı. Toplantıda kardeş ülke Azerbaycan'a destek amacıyla salona Azerbaycan bayrakları asıldı. Toplantıyı açan Meclis Başkanı Akın Doğan, "Ermenistan'ın Azerbaycana yaptığı saldırıyı kınıyor Can Azerbaycan'a baş sağlığı diliyorum"dedi.

" TÜRKİYE FON BULMAKTA ZORLANIYOR" 
Mecliste ilk olarak Eylül ayı istisadi görünümü hakkında bilgilendirme yapan KOÜ İİBF öğretim görevlisi Yusuf Bayraktutan, "Pandemi ve jeopolitik riskler enflasyonda bozulmaya sebep oldu. Türkiye'nin risk puanı 550'de. Türkiye uluslararası ekonomi çevresinde bu yüzden fon bulmada oldukça zorlanıyor. Türk lirası yıl başından bu yana önemli oranda değer kaybetti" şeklinde konuştu 

AZERBAYCAN'IN YANINDAYIZ 
Daha sonra Aylık faaliyet raporunu okuyan Başkan Necmi Bulut, "Azerbaycan ve Ermnistan arasındaki çatışmaya değinerek Ermenistan'ın sahipleri işaret verip biraz daha şımarabilirsiniz dedi. Ermenistan karşılık veren Azerbaycana başarılar diliyorum inşallah topraklarının hepsini geri alırlar. Türkiye Cumhuriyeti olarak Azerbaycan'ın yanındayız." diye konuştu. 

EKİM AYI İÇİN KORKU BAŞLADI 
Marmara bölge toplantısına katıldık. Bölge odaları ile istişarede bulunduk. Ekim ayında bir korku hasıl olmuş. Geri ödeme başlıyor, Pandemi sürecinde olağanüstü bir gerileme yok. Bir kaç gündür kontrol altına alınmış gibi bir durum var. Kredilerin geri ödenmesinde erteleme önerdiler. İnşaat sektöründe yapı ruhsatı ve harita mühendislerine yaptırılan durumun belediyede incelenmesinin ardından tekrar ücrete tabi tutulması şartıyla başka bir harita mühendisine inceletilmesinin kaldırılmasını talep ettik.

KOCAELİ KÖY DEĞİL 
Kredi Garanti Fonu'nun Kocaeli’den kaldırılmak istenmesine yönelik eleştiride bulunan Bulut, "Türkiye'nin sanayi kalbi olan ilimizde KGF kapatılıyor. KGF'ye Kocaeli'nin ihtiyacı var. Bu ilde mutlaka Kredi Garanti Fonu olmalı. Kocaeki İstanbul'dan yönetilecek bir köy değil. Bizim daha aktif ve dinamik olmaya ihtiyacımız var. Bu konuda elimizi taşın altıda koymaya hazırız. Biz binayı, yeri ve ücreti karşılamaya hazırız. Yeterki Kocaeli'den alınmasın" dedi. 

"SİYASETİN PROJELER ÜZERİNDEN YÜRÜMESİNE MEMNUNUZ"
Son olarak Kocaeli İl ve İlçe Belediyeleri' nin KOTO ortaklığıyla yapılan projelerine değinen Bulut, "Yürüyüş yolu ve Fethiye Caddesi projeleri hakkında görüşmeler yaptık. Kocaeli de siyasetin projeler üzerinden yürümesi bizi memnun eden bir durum." dedi

YENİ ARAÇ ALINACAK 
2020 yılı bütçesi seyehat ve yol giderleri faslında 200 bin TL’nin bağış ve yardım bütçesine aktarılması maddesi meclisten geçti. Konu ile ilgili açıklama yapan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Değerli arkadaşlar bütçemizin herhangi bir kısmında aktarıma ihtiyaç yok. Bir minibüs var 7 kişilik. Bu toplantılarda yetersiz kalıyor. Bunu değiştirmek istedik. Valilikten talep edilen bir araç var. Satın almanın daha uygun olacağını düşündük" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum