Reklam

Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'ndan yeni kararlar

Vali Seddar Yavuz başkanlığında toplanan Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni karar aldı.

 Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'ndan yeni kararlar
Editör: Mavi Kocaeli
10 Kasım 2020 - 12:07 - Güncelleme: 10 Kasım 2020 - 12:23
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"2020/116 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararımızın 5, 6 ve 7. maddeleri, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Göç İdaresi Müdürlüğüne bağlı görev yapan personeli kapsamamakta olup,  bu kurumların kendi mevzuatları doğrultusunda çalışmalarına devam etmesinin uygun olduğuna, konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına oy birliği ile karar verildi."

Buna göre aşağıdaki maddeler, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nde görev yapan personeli kapsamıyor:

"4. 60 yaş ve üstü çalışanların (Mülki İdare Amirleri, İl Müdürleri, sağlık, güvenlik, AFAD ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü emrinde görevli personel hariç),
5. Hamilelerin,
6. Kronik rahatsızlığı bulunanların (Sağlık raporu veya e-nabızda kayıtlı kronik rahatsızlık kaydı olanlar) idari izinli sayılarak evden çalışmasına,
7. Yukarıdaki 4.5.6. madde dışındaki diğer personelin ise ilgili müdürlük ve kuruluşun üst amiri tarafından planlanarak dönüşümlü (haftalık) olarak çalışmasına..."

YORUMLAR

  • 0 Yorum