Kocaeli genelinde sigara denetimleri devam ediyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Darıca’da sigara yasağı denetimi yapıldı. Yeni alınan koronavirüs tedbirleri kararı kapsamında, sigara içme yasağı olan yerlerde denetimler devam ediyor.

Kocaeli genelinde sigara denetimleri devam ediyor
Editör: Mavi Kocaeli
16 Kasım 2020 - 09:37
Bu kapsamda ilçede sigara içilmesi yasaklanan Çınaraltı noktasında Darıca Kaymakamı Yüksel Kara ve emniyet ekipleri tarafından denetimler yapıldı.
Uygulamaların sıkı bir şekilde sürdüğünü belirten Kaymakam Yüksel Kara, "Bakanlığımızın talimatı gereği sigara içme yasağıyla ilgili uygulamalara başladık. Yasağa tabi olan yerlerde denetimleri ekiplerimizle  birlikte yerine getiriyoruz. Amacımız bu konuda duyarlılığı sağlamak. Bu tedbirlerin koronavirüsle mücadelede başarılı olacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

SİGARA YASAĞINI HATIRLATTI
Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda Darıca’nın belirlenen bölgelerinde açık alanda sigara içme yasağı getirildiğini hatırlattı. Kara, Darıcalılara  “Açık alanda sigara kullanımı, koronavirüs salgınının yayılmasını olumsuz yönde etkileyen bir faktördür. Biz yaptığımız ilk denetimlerde, Darıca’da belirli alanlarda sigara içilmesinin yasak olduğunu hemşehrilerimize hatırlatıyoruz. Kurallara uyulması konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum