Kocaeli'de yüzlerce personel alınacak

İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, geçici süreli olarak yüzlerce personel alınacağını duyurdu

Kocaeli'de yüzlerce personel alınacak
Editör: Mavi Kocaeli
11 Eylül 2020 - 17:46

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz TYP kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne 9 ay süreyle  personel alımı yapılacağını duyurdu. Geçici süreyle, 1150 Temizlik görevlisi (Milli Eğitim Müdürlüğü), 490 Güvenlik Görevlisi( Milli Eğitim Müdürlüğü) alımı yapacak. İş başvurusunda bulunmak isteyenler 14-18 Eylül tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Yılmaz, başvuruların İŞKUR internet sitesinden ( https://esube.iskur.gov.tr, E- Devlet ve ALO 170 hattı üzerinden yapılabileceğini bildirdi.

 KATILIM ŞARTLARI NELERDİR?
- Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

- Son bir aydır çalışmıyor olmak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

- Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

- Güvenlik görevlisine başvuran adayların mutlaka güvenlik belgesine sahip olmaları, güvenlik belgesinin süresinin program başlangıcından bitişine kadar geçerliliğinin devam ediyor olması.

- TYP’ye başvuran adayların, ikamet ettikleri hanenin toplam gelirinin asgari ücretin netinin bir buçuk ( 1,5 ) (3.487,07 TL) katını aşamaz. Katılımcılardan, hane halkı toplam gelirinin asgari ücretin netinin bir buçuk ( 1,5 ) (3.487,07 TL) katını aşmadığına dair beyanname alınacaktır. Beyannamenin asılsız çıkması halinde; TYP programları iptal edilecek, iki yıl cezalı olacak, ödenen ücretler geri alınacak.

 

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?
1) (esube.iskur.gov.tr) web adresi üzerinden İş arayan kullanıcı girişi yapılır. 

2) Sırasıyla Özgeçmiş kısmında;

*İletişim ve Öğrenim bilgileri doldurulur,

*Meslek Bilgileri bölümüne Güvenlik Görevlisi olarak başvuru yapılacak ise ‘’Güvenlik Görevlisi’’,

Temizlik Görevlisi olarak başvura yapılacak ise ‘Temizlik Görevlisi ‘’ mesleği eklenir.

3) Özgeçmiş bölümünden çıkılarak listeden TYP BAŞVURU bölümüne girilir.

4) Birim: KOCAELİ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ seçilip ARA butonu tıklanır.

5) Ekranda listelenen TYP programlarından uygun olanı (İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullara başvuru yapacaklar için kayıtlı ikamet adresinizin bulunduğu ilçede düzenlenen program) tıklanarak başvuru gerçekleştirilir.


DİKKAT:

Sadece kayıtlı ikamet adresinizin bulunduğu ilçedeki programa başvuru yapabilirsiniz. Örneğin; adresiniz Derince ise sadece Derince’deki programa başvuru yapabilirsiniz. Aynı anda birden fazla programa başvuru yapılamaz. Adaylar ilan edilen programlardan yalnızca birine başvuru yapabilir.

 SONUÇLAR HAKKINDA NASIL BİLGİ ALABİLİRİM ?
 Başvuru sonuçları ve asıl katılımcı listeleri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü/Hizmet Merkezlerinde ilan edilecektir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum