Reklam

Kocaeli'de yoğun bakımlar dolmak üzere!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada Kocaeli’de yoğun bakım doluluk oranındaki artışa dikkat çekti, uyarıda bulundu

Kocaeli'de yoğun bakımlar dolmak üzere!
Editör: Mavi Kocaeli
26 Kasım 2020 - 09:12
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada Kocaeli’ye özel uyarılarda bulundu. Yoğun bakım doluluk oranındaki artışa dikkat çeken Koca “5 gündür düşüş var ama hasta sayısı yüksek” dedi.

Koca’nın açıklaması şu şekilde: “Kocaeli’de hasta yönetimi zorlaşmaya başladı. Her kapasitenin bir sınırı var. İstanbul Bursa, Kocaeli İzmir salgında üçüncü zirveyi yaşıyor.Kocaeli’de hasta yoğunluğunu yönetmek için sağlık kurumları büyük çaba harcıyor. Her kapasitenin bir sınırı vardır. Hiç kimse bu mücadeleden geri durmasın. Hiç kimse hasta olursam sağlıkçılar beni nasılsa tedavi eder demesin.

Kocaeli’de tedbirlere daha yoğun şekilde hassasiyetle uymaları gerekiyor. Çünkü kent salgında üçüncü piki yaşıyor. Son 5 gündür Kocaeli’de aşağı doğru bir seyir var ancak rakamlar yüksek. Kocaeli’de servis doluluk oranı yüzde 69,5 seviyesine dayandı. Yine Kocaeli’de yoğun bakım doluluk oranı yüzde 76,9 seviyesine dayandı. Solunum cihazı doluluk oranı ise yüzde 40,6 seviyesinde.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum