Reklam

Kocaeli'de oyun ve kumar baskını!

Oyun ve kumar bağımlısı kişiler, ne virüs nede yasak tanıyor. Bir çok ilde olduğu gibi Kocaeli’nde de hemen her gün en az bir veya birkaç kahvehane yada kahvehaneye çevrilmiş dairelerde çok sayıda kişi kumar yada oyun oynarken yakalanıyor.

Kocaeli'de oyun ve kumar baskını!
Editör: Mavi Kocaeli
23 Ocak 2021 - 09:59
Koronavirüs salgınının yayımlını engellemek amacıyla uygulanan tedbir ve yasaklar tamda meyvelerini vermeye başlamışken,    ne kendi sağlıklarını, ne de aileleri ve yakınlarının sağlıklarını düşünmeden oyun ve kumar için bir araya gelenler oluyor. Kapalı olması gereken kahvehaneler, yâda oyun salonuna çevrilen dairelerde bir araya gelen kişiler,neyse ki polisin denetimleri ve duyarlı vatandaşların ihbarı ile yakalanıyor.
 
ÇAYIROVA’DA BASKIN
Yakalan kişilere ihlal ettikleri her tedbir ve yasaktan ayrı  ayrı  binlerce lira ceza uygulansa da, tüm bunlara rağmen bütün illerde olduğu gibi  Kocaeli’nde de hemen hemen her gün bir veya birkaç mekanda çok sayıda tedbirsiz  oyun ve kumar bağımlısı yakalanmaya devam ediyor. Son olarak 21 Ocak 2020 günü Çayırova İlçesinde yapılan denetimler esnasında,  kumar ve oyun oynandığı tespit edilen bir mekâna baskın yapıldı.  İçeride bulunan 10 kişiye sosyal mesafe ve maske takmamak ile sokağa çıkma yasağını ihlallerden idari para cezası uygulandı ayrıca 4 kişiye kumar oynadıkları için idari para cezası kesilmesi konusunda tutanak tutuldu. Yine 1 kişiye kumar oynanmasına yer ve imkân sağlamaktan işlem yapıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum