Kocaeli'de muhalefet boşluğunu dolduracağız

Gelecek Partisi'nde il başkanının değişmesinin ardından yeni başkan Serap Çakır ilk kez basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Çakır, " Yakın zamanda erken seçim bekliyoruz. Bu yüzden Kocaeli'de teşkilatlanmamızı hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Kocaeli halkında karşılık bulan bir partiyiz. Muhalefet boşluğunu dolduracağız" dedi.

Kocaeli'de muhalefet boşluğunu dolduracağız
Editör: Mavi Kocaeli
08 Kasım 2021 - 12:06
Geçtiğimiz aylarda Ömer Faruk Başaran’ın yerine Gelecek Partisi İl Başkanlığı görevine atanan Serap Çakır, ilk basın toplantısını İzmit’te bulunan Kilim Kafe’de gerçekleştirdi. İzmit İlçe Başkanı Ömer Uçar’ın da katılığı açıklamada Çakır, öz eleştirilerde bulundu. Göreve geldiği günden beri sıkı bir çalışma içerisine girdiklerini ifade eden Çakır, “2- 3 ay içerinde teşkilatlanmamızı tamamladıktan sonra, seçim sürecine gireceğiz.  Hazırda iki ilçe başkanımız var bu isimleri de yakında açıklayacağız” dedi.
SİYASİ ARENADA VAR OLMAYI BAŞARDIK
Basın açıklamasında konuşan Çakır, “Partimizin dün yaşananları, bugün yaşanmakta olanları, yarın yaşanacakları değerlendirirken çözüm üretirken dayanacağı tek temel, insan ve insanın onurudur. Kurulduktan hemen sonra pandeminin patlak vermesine rağmen durmadan çalışan ve tüm Türkiye’de teşkilatlanan, seçime girmeye hak kazanan partimiz siyaset arenasında var olmayı başardı. Vatandaşımızın karşısına çözüm önerilerimizle çıkıyoruz.
“EN GÜÇLÜ ADAYIZ”
Tam demokrasi için güçlendirilmiş parlamenter sistem modeli, EYT için çözüm planımız, ekonomi de gelecek modeli, siyasi ahlak reformu: temiz siyaset belgesi parti kurmaylarımız tarafından kamuoyuyla paylaşılmıştır. Gelecek Partisi ülke yönetimine en güçlü adaydır. İkinci kuruluş yıldönümümüzü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde kutlayacak ve teşkilat olarak bizler de geniş katılımla orada olacağız.
“ZORLUKLARI İLİKLERİMİZE KADAR HİSSETTİK"
15 ay önce katıldığım bu ailenin, genel merkezinde görev yapıyor iken sayın genel başkanımız Ahmet Davutoğlu tarafından il başkanlığı görevine atandım. Faaliyet gösterdiğimiz binanın şehir merkezine taşınması ve il yönetimini oluşturmak ilçeler de düzenlemeler ve saha çalışmalarımızla geçen 2.5 aylık süreçten sonra karşınızdayım. Kocaeli ve ülke genelinde yeni kurulan bir partinin yaşadığı zorlukları iliklerimize kadar hissettik.
TEŞKİLATLARI YENİDEN YAPILANDIRIYORUZ"
Her ne pahasına olsun mücadelemizi sürdürerek, halkımıza umut olmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda kendi üzerimize düşeni yaparak yeni bir yönetim oluştururken, ilçe teşkilatlarımızı yeniden yapılandırıyor ve olası her türlü seçim için hazırlık yapıyoruz. Kocaeli’de en sık duyduğumuz eleştirilerden birisi muhalefet boşluğu olduğu yönünde. Biz kendi adımıza bu boşluğu kısa süreliğine de olsa doldurmaya çalışacağız.
“ORTAK PAYDAMIZ KOCAELİ”
Elbette ki yeni bir partiyiz. Kent sorunlarıyla ilgili gündem oluşturabilmek, kentin sorunlarına hakim olabilmek adına araştıran, soruşturan bir anlayışla her yere yetişmeye çalışacağız. Eksiklerimiz, yanlışlarımız olabilir. Bu konularda da siz basın mensuplarımızdan da anlayış ve destek bekliyoruz. Sonuçta hepimizin ortak paydası Kocaeli ve Türkiye.
“AZ LAF ÇOK İŞ”
Günümüz de her şey gibi siyasetçi profili de değişti. Vatandaş çok konuşan değil çok dinleyen siyasetçiye rağbet göstermeye başladı. Yani kısaca az laf çok iş mantığını yürütüyorlar. Ben de bu düşünce doğrultusun da ilk toplantımız da tanışma ve sorularınızı cevaplamanın uygun olacağını düşünüyorum.
AYRIM YAPMAK DOĞRU DEĞİL
Kocaeli, Gebze ayrımının son bulmasını istiyorum. Halkın böyle bir sorunu yok. Neden Gebzeli bir başkan sorusunu sormaya gerek yok. Gebze’den bir ismin çıkması Gebzelileri de mutlu ediyor. Biz tüm Kocaeli’nin sesi olmaya çalışıyoruz. Böyle bir ayrımı yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum.
“YAŞ ORTALAMAMIZ GENÇ"
2- 3 ay içerinde teşkilatlanmamızı tamamladıktan sonra, seçim sürecine gireceğiz. İlçe başkanlarının atanmasında geç kaldık. Hazırda iki ilçe başkanımız var bu isimleri de yakında açıklayacağız. Halkın bize yaklaşımı çok iyi. Bizi alternatif olarak görüyorlar. Gençlerimiz içinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Yaş ortalaması genç olan bir partiyiz. Gençlere ulaşmada zorluk çekmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum