Kocaeli'de karantina ihlali yapan 31 kişiye ceza!

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla periyodik olarak günlük yapılan denetimler devam ediyor. Bu kapsamda önceki gün yapılan denetimlerde korona tedbirlerine uymayan 55 kişiye idari para cezası kesilirken, çeşitli suçlardan aranan 35 kişi yakalandı.

Kocaeli'de karantina ihlali yapan 31 kişiye ceza!
Editör: Mavi Kocaeli
27 Ağustos 2020 - 12:53

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de Koronavirüs ile mücadele devam ediyor.  Bu virüsün yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler ise oldukça basit olmasına rağmen, hala bu tedbirlere uymayarak maske takmayan, sosyal mesafeye uymayan, hatta karantina altındayken kurallara uymayarak dışarıya çıkan insanlar oluyor. Başkalarının, hatta kendi sevdiklerinin bile hayatını düşüncesizce tehlikeye atan bu insanları engellemek adına sürekli olarak denetimler gerçekleştiriliyor. Günlük olarak yapılan denetimler kapsamında önceki gün 977 iş yeri denetlenirken, 19 bin 315 şahıs sorgulandı.

55 KİŞİYE İDARİ CEZA

Yapılan denetimlerde karantina ihlali yapan 31, sosyal mesafe ihlali yapan 3,Maske takmayan 21 olmak üzere toplam 55 kişi hakkında idari para cezası kesildi.  Ayrıca yapılan kimlik kontrollerinde çeşitli suçlardan aranan 35 kişi yakalandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum