Kocaeli'de bu okullarda koronavirüs çıktı!

Eğitim-Sen, koronavirüs tespit edilen 46 okulun bulunduğu listeyi paylaştı. Listede Kocaeli’de bulunana okullarda yer aldı.

Kocaeli'de bu okullarda koronavirüs çıktı!
Editör: Mavi Kocaeli
28 Ağustos 2020 - 08:58
Eğitim-Sen Genel Merkezi, salgının yeniden tırmanışa geçtiği bugünlerde birçok ilden virüs tespit edilen okullara ilişkin yeni bir liste paylaştı. Sendikanın "Salgın Günlerinde Eğitim 2" başlığıyla yaptığı açıklamada, "MEB’in ifade ettiği iyi niyetler, tavsiyeler ve kâğıt üzerinde kalan önlem önerileriyle yaşamın yalın gerçekliğinin örtüşmediği zor günlerden geçiyoruz" denildi. Açıklamada, Eğitim-Sen'in bir an önce yüz yüze eğitimin başlamasını savunduğu belirtilirken öğrencilerin üstün yararı, eğitim hakkı ve öğrencilerle birlikte eğitim ve bilim emekçilerinin sağlığı arasındaki denge ve ilişkinin çok dikkatli oluşturulması gerektiğine de dikkat çekildi.

KOCAELİ’DEN 2 OKUL

Gerekli önlemler alınarak, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde okulların açılmasını hedeemenin gerektiği vurgulanan açıklamada, Eğitim Sen Genel Merkezi'ne ulaşan bilgiler doğrultusunda, virüs tespit edilen 46 okulun adı paylaşıldı. Listede Kocaeli’de bulunana 2 okul da yer aldı. Eğitim Sen’in iddiasına göre, Gebze Arif Nihat Asya O.O. ile Körfez MTAL’da koronavirüs tespit edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum