Kocaeli'de Afgan kaçağın saldırısına uğrayan Ayşegül, bitkisel hayata girdi!

Kocaeli Gebze'de evine giderken kaçak yollarla Türkiye'ye giren bir Afgan'ın saldırısına uğrayan ve ağır yaralanan 17 yaşındaki Ayşegül'ün sağlık durumuna dair yeni bir gelişme yaşandı. 17 yaşındaki Ayşegül'ün bitkisel hayata girdiği öğrenildi.

Kocaeli'de Afgan kaçağın saldırısına uğrayan Ayşegül, bitkisel hayata girdi!
Editör: Mavi Kocaeli
15 Ağustos 2021 - 09:31
Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Pelitli köyünde, 17 yaşındaki Ayşegül, Türkiye'ye kaçak yollarla giren Afgan uyruklu bir sahış tarafından saldırıya uğramış ve başına taşla vurulması sonucunda ağır yaralanmıştı. Uzun süredir hastanede tedavi gören Ayşegül'ün sağlık durumu hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

17 yaşındaki Ayşegül'ün bitkisel hayata girdiği öğrenildi. Ayşegül'ün hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

AFGAN ŞAHSIN İFADESİNDE ŞOK İTİRAFLAR!
Ayşegül'e saldıran Afgan şahıs ifadesinde, alkolün etkisinde olduğunu, takip ettiği genç kızı tenha bir yere gelindiğinde boğazını sıkıp etkisiz hale getirmeye çalıştığını, sesler gelince de bıraktığını, sonra geri dönüp kıyafetlerini giydirdiğini söylemişti.

Saldırgan, olayın ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

NELER OLMUŞTU?
Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Pelitli köyünde yaşanan olayda 17 yaşındaki Ayşegül, Afgan bir kaçağın saldırısına uğramıştı. Genç kızı evlerinin yakınındaki ormanlık alana çeken Afgan cinsel istismarda bulunmaya kalkışmıştı. Genç kızın epilepsi krizine girdiği ve Afgan şahsın korkup istismarda bulunamadığı öğrenilmişti. Afgan saldırgan, 17 yaşındaki kızın direnmesi üzerine başına taşla vurarak ağır yaralamıştı.

AYKIRI'ya konuşan Pelitli Muhtarı Zafer Ceyhanlı, sapık Afgan'ın Türkiye'ye kaçak olarak girdiğini ve hiçbir kaydının olmadığı ifade etmişti. Ceyhanlı, Afgan şahsın olaydan sonra masum gözükmek için 17 yaşındaki A.A.'yı ormandan yol kenarına kadar çektiğini ve yoldan geçenlere "Bayıldı, yardım edin" dediğini aktarmıştı.

"6 BİN NÜFUSUN 1000'İNİ KAÇAK AFGANLAR OLUŞTURUYOR!"
Muhtar Ceyhanlı "Bölgede büyük bir gerginlik var, 6 bin nüfusumuzun binini Afganlar oluşturuyor ve hepsi kaçak. Buradaki işletmelerin çoğu ucuz iş gücü için İstanbul Aksaray'dan kişi başı 400 lira ödeyerek Afgan işçi getiriyor. Bunların hiçbir kaydı yok...
Ve bugün de bu olay yaşanıyor. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Kızımızın durumu da ağır, ailesi perişan. Bölgemiz tanınmayacak hale geldi" ifadelerini kullanmıştı.

"LÜTFEN BENİ YALNIZ BIRAKMAYIN"
Olayın ardından açıklamalarda bulunan baba Metin A., “Benim işim inşaatçılık ama bundan sonra işim gücüm kadın cinayetlerine karşı mücadele etmek olacak. Bir baba olarak tarifsiz bir acı içindeyim” demişti. Baba Metin A., “Hükümetin artık bu konuda bir önlem alması gerekiyor. Ayşegül’ün sesi soluğu olmak için kamuoyu desteği bekliyorum. Lütfen beni yalnız bırakmayın. Ülkeyi ayağa kaldırmak zorundayız. Bugün benim kızım yarın senin kızın. Birbirimiz için mücadele etmeliyiz” diye konuşmuştu.

Köy halkı, olay sonrasında protesto yürüyüşü düzenlemişti. Vatandaşlar, yaptıkları protesto yürüyüşünde yaşananlara ve yetkililere tepki göstermişti.  Köy halkı, "Bir kişi daha eksilmeyeceğiz, sesimiz ses ver Türkiye. Mülteci istemiyoruz" pankartıyla yürümüştü.

ERDOĞAN'A TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Baba Metin A., kızının fotoğrafını göstererek "Bu fotoğrafa iyi bak Erdoğan, bu senin eserin" diyerek Cumhurbaşkanı ve AK Parti'ye tepki göstermişti.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Fatih kaçaran
  4 ay önce
  Ah kandiradayken o afgan bana denk gelseydi bayiltana kadr doverdim bizde alkol ictik kendimizden baskasins asla zarar vermedim allag belasını versin cikarmayin o pisligi
 • EROL DEMİRBEK
  4 ay önce
  AL SANA AFGANLI . SINIRI KORUMAKLA GÖREVLİ OLANLAR GÖREVİNİ YAPSALARDI BU 17 YAŞINDAKİ GENÇ KIZ HAYATINI KAYBETMEYECEKTİ . ÜLKEYE KAÇAKLARI DOLDURMAK TÜRK MİLLETİNE BİLEREK KÖTÜLÜKTÜR . İŞTE ÖRNEĞİ VE BUNUN GİBİ YÜZLERCESİ VAR .
 • Papatya gül
  5 ay önce
  Ucuz iş gücü için değmez!!!