Kocaeli'de 38 okul izolasyona alındı

İlimiz genelinde yüz yüze eğitimin başlamasının ardından salgın nedeniyle 38 okul izolasyona alındı

Kocaeli'de 38 okul izolasyona alındı
Editör: Mavi Kocaeli
28 Eylül 2021 - 10:44
Yüz yüze etiğim başlaması ile okullarda görülen vaka sayıları ve izolasyona alınan sınıflar artmaya başladı. Eğitim Sen’in verilerine göre, 20-24 Eylül haftasında ülke genelinde okullarda temaslı ve pozitif öğretmen sayısı 522, temaslı ve pozitif öğrenci sayısı ise 5 bin 305’e ulaştı. Temaslı ve pozitif personel sayısı, karantina nedeniyle kapanan sınıf sayısı da 1736 olarak kayda geçti.

38 SINIF KAPATILDI
Eğitim-Sen tarafından hazırlanan rapora göre,  Kocaeli’de 22 okulda koronavirüs tespit edildi. 1 ilkokul, 2 ortaokul ve 2 lise öğretmenin test sonucu pozitif çıktı. 5 ortaokul ve 7 lise öğrencisi koronavirüse yakalanırken, 1 lise öğrencisi ise temaslı olması sebebiyle karantinaya alındı. 38 sınıf ise kapatıldı.

İŞTE OKULLAR
İzmit Mehmet Sinan Dereli Ortaokulu, Gölcük Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi, İzmit Anadolu Lisesi, Karamürsel 4 Temmuz Ortaokulu, İzmit Fatma Seher Ortaokulu, Kartepe Kartepe MTAL, Başiskele Vali İhsan Dede İlkokulu, İzmit Fahrettin Paşa Ortaokulu, Kartepe Şehit Pilot Üsteğmen Murat Hasırcıoğlu  Ortaokulu, Kartepe Süleyman Şah İlkokulu, Derince Melikşah Anadolu Lisesi, Kartepe Suadiye İlkokulu, Derince Çınarlı MTAL, İzmit MTAL, İzmit Muallim Naci Anadolu Lisesi, Derince Derince MTAL, Karamürsel Nazmi Oğuz Ortaokulu, İzmit Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu, Gölcük Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi, İzmit Atatürk Ortaokulu, Karamürsel Alp Anadolu Lisesi, Körfez  Tüpraş 50. Yıl Anadolu Lisesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum