Reklam

KİPTAŞ Çınar Evleri'nin temeli atıldı

KİPTAŞ İzmit Çınar evleri temel atma töreni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla bugün gerçekleştirildi.

KİPTAŞ Çınar Evleri'nin temeli atıldı
Editör: Mavi Kocaeli
28 Aralık 2020 - 12:37 - Güncelleme: 28 Aralık 2020 - 13:11
Mine ARSLAN-İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte İzmit’e gerçekleştireceği ilk proje olan KİPTAŞ İzmit Çınar Evler’in temelini atmak için İzmit’e geldi.  İzmit’in depreme dayanıklı konut eksikliğini gidermek amacıyla yapılacak olan Akpınar Arızlı’daki KİPTAŞ İzmit Çınar Evleri projesinin temeli bugün atıldı. 143 konuttan oluşacak olan sosyal konut projesinin temel atma törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve KİPTAŞ Genel Müdürü Mehmet Ali Kurt, TBMM Grup Başkanvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut ve STK’lar katıldı.

“ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA TAKSİT”

Projenin açılış konuşmasını yapan KİPTAŞ Başkanı Ali Kurt projenin detaylarını açıkladı. Kurt, “143 konut 5 ticari birimden oluşan projemiz toplam 148 bağımsız birinden oluşuyor. Projemizde konutların ortalama 87 Metrekare 37 adet 2+1 kullanımlı dairelerimiz, 93 metrekare 66 adet 2+1 ara kat dairelerimiz. 144 metrekare 40 adet 3+1 olmak üzere 4 bloklu bir projedir. Projemiz peşin 274 bin liradan başlayan fiyatların yanı sıra asgari peşinat tutarımız 27 bin 405 TL’den başlayarak 120 ay vadeli bankalardan aldığımız özel finans oranı sayesinde aylık taksitlerimiz 2 bin 510 liradan başlayacaktır. Taksitlerimizde asgari ücretin altına inmek için çok çaba sarf ettik ve bunu başardık. Cinarevlerkiptas.com.tr sitemizde başvuru şartlar detaylı bir şekilde yer alıyor” dedi.

3 AYDA HAZIR HALE GETİRDİK 

Proje temel atma töreninde konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bugün burada sadece İzmit Çınar evler projesinin temelini atmıyoruz. İzmit İstanbul arasında birlikteliğin temelini atıyoruz. Sayın başkan İzmit’i ve İzmitlileri çok seviyor. Tüm İBB ekibi bize abilik yaptı. Yaşadığı sıkıntılar arasında bütün ekip bize zamanını ayırdı. 3 ay gibi kısa bir sürede afet odaklı konut projesi hazır hale geldi. Göreve geldiğimizden bu yana türlü zorluklarla mücadele ediyoruz. Kasası boş borçlu teslim aldığımız bir belediye vardı. Her türlü iftira ve yalanlarla karşı karşıya kaldık. Her ne olursa olsun siyasetin kısır çekişmesine karışmadan engelleri aştık. Köşemize çekilip büyükşehir değiliz paramız yok diye şikayet etmedik.  Hep bir çözüm bulduk” şeklinde konuştu.

HER TOPLANTININ GÜNDEMİ İZMİT BELEDİYESİ

Sözlerinin devamında Hürriyet, “Bu kentte her toplantının gündemi Fatma Kaplan ve İzmit Belediyesi. Çünkü biz 20 yıldır unuttuklarını birilerine hatırlatıyoruz. Teleferik diyoruz önce eleştiriyorlar sonra 20 yıldır yapmadıkları teleferiği yapmaya karar veriyorlar. Kocaelispor diyoruz. Kocaelispor’u hatırlıyorlar. Biz sanat diyoruz, önce eleştiriyorlar sonra sahipleniyorlar. Çünkü bizimle yarışıyorlar. Ama bir fark var biz onlarla yarışmıyoruz. Biz milletimize hizmet aşkıyla azimle çalışıyoruz. 

50 BİNDEN 27 BİNE DÜŞTÜK

Kendi imkanlarımız yetmiyorsa şikayet etmeden büyükşehir belediyelerimizle hareket ediyoruz. KİPTAŞ İzmit sadece bir konut projesi değil. Yenilikçi anlayışa sahip kaliteli bir proje. Alım gücü konusunda asgari ücretin altında ödemelerle alınabilecek konutlar yapıyoruz. Peşinatı düşürerek 50 bin örneğiyle çıkılan projede 27 bin peşinat verdik. Orta ve alt gelirli vatandaşlarımızın da alabileceği konutlar. Kısa süre sonra insanlarımız nitelikli ev sahibi olacak” ifadelerini kullandı.

İNSANLARI MUTLE EDECEK BİR PROJE

Hürriyet’in ardından kürsüye çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamaoğlu, “Bugün İzmit ile ortaya koyduğumuz ilk ürünün ortaya çıkarmanın keyfini yaşıyorum. Bu sürece katkı sunacak olan herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. İstanbul deyince bir konu hep ön planda. O da deprem. Aslında Türkiye’nin en büyük sorunu. Deprem kuşağındaki her kenti ilgilendiren bu konuya çözüm bulmamız gerekiyor. Bu projemizde sosyal konut projesi. Buradan üretilen sosyal konutla ilgili konuştuğumuz bir husus var. İnsanların mutlu edecek bir konut üretmek. Asgari oranda bazı koşulların sağlandığı mutlu oldukları bir ortamı sunmanın şart olduğunu söyledik. 

SADECE CHP’Lİ OLDUĞU İÇİN DEĞİL

Son yıllarda yapılan sosyal konutlar tasarım açısından ne katıyor diye sorduğumuzda o soruların cevabını alamıyoruz.  Bugün yaptığımız projenin depremle mücadelenin dışında başka bir yönü de var. Dayanışma. İzmit Belediye Başkanı Fatma Hanım ile dayanışma içerisinde olacağım. Sadece CHP’li olduğu için yapılan bir iş birliği değil. Her belediyeyi ziyaret ettim. Arkadaşlarımız belediyeleri ziyaret edip nasıl iş birliği yapabiliriz diye çalışıyor. Dayanışma içinde olmak isteyen belediyelerimize kapımız açık. Bizim bu manda Fatma Hanım ile iş birliğimiz var. 

İKİ TALEBİ VARDI

Fatma Hanım ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Fatma Hanım’ın iki arzusu vardı. Biri düşük peşinat bir diğeri de asgari ücreti aşmamasıydı.  Atacağımız temel hayırlara vesile olsun. 18 ay bitim süresinin doğru takvime çekebilmeye çalışacağız. İnşallah talep çok olur. Yeni konutlar kazandırmaya devam ederiz”dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum