Kılıçdaroğlu'ndan İzmit açıklaması!

İzmit limanına ve Mersin’e kokain geldiğini ve bunun kimlere geldiğinin belli olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, bunu bir gazetecinin bulduğunu, Türkiye Cumhuriyeti devletinin hükümetinin bulamadığını öne sürdü.

Kılıçdaroğlu'ndan İzmit açıklaması!
Editör: Mavi Kocaeli
21 Mayıs 2021 - 09:17
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığını bu aşamada tartışmayı doğru bulmadığını belirterek, “Biz demokrasi kültürünü savunan bir gelenekten geliyoruz. Dört parti de böyleyiz. İstişareyle yaparız, kararımızı veririz.” dedi. Kılıçdaroğlu, Sözcü TV canlı yayınında soruları yanıtladı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in videolu paylaşımlarıyla ilgili soru üzerine Kılıçdaroğlu, yeraltı dünyasıyla hiç ilgilenmediğini ve ilgisinin de olmadığını belirtti. Kılıçdaroğlu, yeraltı dünyasının AK Parti döneminde güçlendiğini savundu.

İZMİT LİMANI’NA UYUŞTURUCU
Suç örgütlerinin palazlandığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bir suç örgütünün arkasında siyasi güç olmazsa suç örgütleri büyüyemezler.” dedi. İzmit limanına ve Mersin’e kokain geldiğini ve bunun kimlere geldiğinin belli olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, bunu bir gazetecinin bulduğunu, Türkiye Cumhuriyeti devletinin hükümetinin bulamadığını öne sürdü. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan bulamıyor bunu. İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı bulamıyor bunu. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz? Bir gazetecinin bulduğu kişiyi bunlar bulamıyorlar. Dava bile açılmamış.” diye konuştu.

DAVA BİLE AÇILMAMIŞ
“Neye bağlıyorsunuz bunu?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Siyasi güç. Bütün yetkiler kimde? Süleyman Soylu’da mı? Su bile içemez Erdoğan’dan talimat almadan. Nereden alıyor talimatı? Erdoğan’dan. Dava açılmıyorsa, bir gazeteci bunu saptıyorsa bu ülkenin emniyet güçleri bunu bilmez mi? Bal gibi bilirler.” yanıtını verdi. “Süleyman Soylu’yu hedef alan iddialar sonucunda bir şey bekliyor musunuz?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Ne olacak ki? Olayın gerçeğine bakalım. Dava açılmadı. Birisi kalkıp o savcıya sordu mu, sen niye dava açmadın? Bürokrasi görevini yapamıyor, siyasi otorite bürokrasinin görev yapmasını engelliyor.” diye konuştu.

“Sonbaharda seçim olması lazım”
“Erken seçim olur mu?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Eğer bu tablodan rahatsızsa Sayın Erdoğan, erken seçim yapması lazım. Bu milletin sırtına ek yeni yükler getirmek istemiyorsa erken seçime gitmek zorunda.” cevabını verdi. “Erken seçim bekliyor musunuz?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Yapmak zorundalar. Sonbaharda olması lazım.” diye konuştu. Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağının sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanlığı adaylığını bu aşamada tartışmayı doğru bulmuyorum.” dedi. Bir ittifakın parçası olduklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, kararları danışıp konuşarak aldıklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Biz demokrasi kültürünü savunan bir gelenekten geliyoruz. Dört parti de böyleyiz. İstişareyle yaparız, kararımızı veririz.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum