Reklam

Kılıçdaroğlu: Hürriyet Büyükşehir Belediye Başkanı olacak

Kocaeli'ye gelerek İzmit Belediyesi’ni ziyaret eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu meclis toplantı salonunda basın açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu: Hürriyet Büyükşehir Belediye Başkanı olacak
Editör: Mavi Kocaeli
20 Ocak 2021 - 12:22
Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Lideri Kemal Kılıçaroğlu bugün Kocaeli’ye geldi. İzmit Belediyesi’ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu meclis toplantı salonunda kısa bir basın açıklaması yaptı.  Hürriyet’in yanı sıra Milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan,TBMM Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve Hikmet Erenkaya tarafından karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu yoğun ilgi gördü.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

BAŞKANLARIMIZ BÜTÜN ÇABAYI GÖSTERİYOR
“İzmit’te, İzmit Belediyesi’nde olmak güzel bir şey. Belediye başkanlarımız ellerinden gelen bütün çabayı gösteriyorlar. Bununla şunu kastediyorum, yeni bir siyaset anlayışını Türkiye’ye egemen kılmak istiyoruz. Ahlaklı bir siyaset anlayışını Türkiye’ye egemen kılmak istiyoruz.

YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞI
Yeni siyaset anlayışımızda belediye başkanının harcadığı her paranın hesabını halka vermek, kul hakkını korumak var. Vatandaşın ödediği her kurulun hesabını vatandaşa vermek var. Yani namuslu bir siyaset anlayışı. Yoksul kesimlere ve ailelere pozitif ayırım yapan yeni bir siyaset anlayışı. Dolayısıyla büyükşehir belediye başkanımız… Affedersiniz İzmit Belediye başkanımız bu anlayışla hareket ediyor ve hiçbir ayrım yapmıyor.

ONLAR OTURUP KALKSIN CHP'YE TEŞEKKÜR ETSİNLER
Hükümet olarak 5 maskeyi dağıtamadılar bizim bütün belediyelerimiz dağıttı. Yardım yapamadılar bizim belediyelerimiz hiçbir ayrım yapmadan yardım yaptılar. Eğer Cumhuriyet Halk Partisi olmasaydı bugün pandemi süreci çok daha ağır koşullarda geçerdi. Onlar oturup kalksınlar Cumhuriyet Halk Partisi’ne teşekkür etsinler. Ben sayın Fatma Kaplan Hürriyet’in şahsında yeniden bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ederim.”

CHP’DE GENEL BAŞKANA MEKTUP YAZILMAZ!
Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklaması sonrasında soru-cevap bölümüne geçildi. Soru olarak ulusal gündemden Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı’na yönelik saldırı, CHP’den ayrılacağı konuşulan ve genel başkana mektup yazan milletvekilleri ve aşı olup olmayacağı iletildi. Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkana mektup yazılmaz arkadaşlar, randevu alınıp konuşulur.” diyerek ayrılık düşünen vekillere mesaj verdi.

HAVUZ MEDYASININ GÜNDEMİ
Bütün soruları yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu’na yöneltilen sorularla ilgili konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Arkadaşlar ülkenin çok daha yakıcı gündemleri var. Yoksulluk var” dedi. Bu sırada Kılıçdaroğlu, “Havuz medyasının gündemi farklı, ülkenin gündemi farklı. Olsun biz ikisi için de buradayız ” şeklinde konuştu.

ÖZDAĞ AÇIKLAMASI
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ’a yapılan saldırıları kınayarak Erdoğan’ı ve Bahçeli’yi saldırıyı kınamadıkları için eleştirdi.

ERDOĞAN ÇIKIP KINASIN
Konuşmasında  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu,”Bu ülkenin tüm vatandaşları barış ve huzur içinde yaşamak istiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın da sayın bahçelinin de Özdağ saldırısını çıkıp kınamaları gerekir ben yaptım onlar da yapsınlar. Sayın Erdoğan ve Bahçeli şiddete sessiz kalmamalıdır olayın arka planı ve sonrası hakkında açıklama yapmaları ve şiddeti sonuna kadar kınamaları gerekir” dedi.

MUHARREM İNCE MİSİLLEMESİ
İzmit Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Hareketi adıyla parti kuracağını söyleyen Muharrem İnce hakkında da açıklamalar yaptı. 

“KURSUN PARTİ, KURMAMI MI DİYECEĞİZ”
İncenin parti kurmasını CHP olarak sorun etmedikleri ve umursamadıkları mesajını veren Kılıçdaroğlu,”Muharrem İnce parti kuracakmış, kursun, kurma mı diyeceğiz? Türkiye’de parti kurmakla ilgili bir engel yok kurabilir, hayırlı olsun deriz ne diyeceğiz parti kurma mı diyeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum