Reklam

 Kaymakam Güler resim sergisine katıldı!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Emlak Konutları Alparslan İlkokulu 4.Sınıf öğrencilerinin düzenlemiş olduğu resim sergisine katıldı.

 Kaymakam Güler resim sergisine katıldı!
Editör: Mavi Kocaeli
14 Ekim 2021 - 11:52
Sergi açılışında  Kaymakam Mustafa Güler’in yanı sıra Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, okul ve kurum müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
 Açılış kurdelesinden sonra sergiyi gezerek, sergide yer alan resimler hakkında bilgi alan Kaymakam Güler, “Bu sergide emeği geçenlere teşekkür ederim. Sizlerle beraber öğrencilerin yaptığı resim sergisini hep beraber açacağız. Çocuklarımıza müziği, sanatı ve sporu sevdirmemiz lazım. Çok iyi yetiştirerek geleceğe hazırlamamız lazım. Çünkü sanatsal ve kültürel aktiviteler içerisinde sevgi ve emek barındırıyor. Sanatın emek ve sevgi ile büyütülmesi gerekmektedir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ünde dediği gibi ‘Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.’Bize emanet ettiğiniz çocuklarımıza okulda öğretmenlerimiz ellerinden geldiği kadar bilgiyi beceriyi ve güzel ahlakı öğretmeye çalışıyorlar. Evlerimizde ise annelerimiz bu görevi yürütüyor. Çocuklarımızı iki kanattan yetiştirerek bir taraftan güzel ahlakı, sevgiyi, saygıyı, iyi huy ve alışkanlıkları edindirmemiz diğer taraftan da ilim ve fen kanadında dünyaya açılmalarını sağlamamız lazım.” dedi
Kaymakam Güler, akabinde sergiyi gezerek öğrencilerle yakından ilgilenip bir süre sohbet etti. Sergide emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum