Reklam

Kaymakam durumu özetledi: Çok kötü!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler bugün basın mensupları filyasyon ekiplerinin çalışması sırasında ile bir araya geldi.

Kaymakam durumu özetledi: Çok kötü!
Editör: Mavi Kocaeli
19 Kasım 2020 - 11:12

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler bugün basın mensupları filyasyon ekiplerinin çalışması sırasında ile bir araya geldi. Covid-19 ile ilgili olarak alınan tedbirlerle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kaymakam Mustafa Güler, “Salgınla mücadele kapsamında her gün 25 ekip çıkarılıyor. Mevsimin gribi ne yazık ki covid oldu. Yazdan sonra hasta sayısı çok arttı.

 DEVLETİN TEK BAŞINA MÜCADELE EDEMEZ
İnsanlar maskesiz uzun süre birlikte oturuyorlar. Birisi virüs olunca hemen başkalarına bulaşıyor. Maalesef sigara kullanımı çok. Devletin tek başına baş etmesi mümkün değil. Cuma günü tedbirler başlıyor. Herkes gerekli tedbirlere uysaydı bu kadar olmazdı. En çok bulaşma evlerde oluyor. Ev içi ve akrabalarının ziyaretlerinde bulaşma oluyor. Hasta sayımız arttı. Rakamlar ve hasta sayısı çok. Sağlık çalışanları canla başla çalışıyor. Sağlık personeli diğer kamudan aldığımız tüm herkese teşekkür ediyoruz. Bu iş sadece bizim omuzu bırakılacak bir durum değil.
 
KURALLARA UYALIM
Gebze Muallimköy Mahallesi’nde bulunan KYK yurdumuzu pozitif çıkıp sokakta yakaladığımız koyuyoruz. Sokaktaki kaçaklardan bedel alıyoruz. Çalışan ve aynı odada olanları alıyoruz. KYK’da da 12 personelimiz var. Önce kendi sağlığımıza ve tüm herkesin sağlığına dikkat edelim. Cenazelerde çok bulaşma var. Bu konuda gerekli kurallara uyulmalı. Cuma gününden itibaren tedbirler başlayacak. Mücadele toplumsal bir mesele. Tedbirler bu sıkıntıyı azaltacak. Azaltmazsa daha sıkı tedbirler alınabilir” diye konuştu. Ömür KAVRAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum