Reklam

Kayıp doktor hala aranıyor

13 Ocak Çarşamba gününden beri kendisinden haber alınamayan ortopedi doktoru Uğur Tolun'u arama çalışmalarının devam ediyor

Kayıp doktor hala aranıyor
Editör: Mavi Kocaeli
17 Ocak 2021 - 09:19
Doktor Uğur Tolun'u 67 araç, 2 iş makinası, 5 Kross motor, 5 kar motoru, 5 ATV, 1 8X8 kirpi Kurtarma aracı, 5 Drone, 1 Bot ve 169 personelin katılımları ile Kartepe Kuzuyaylası, Altınoluk Yaylası, Sultaniye, Pazaryeri, Suadiye Tabiat Parkı, Eski Yayla Meşruriye, Çilekli, Ercova İnönü Yaylası, Sapanca göl kenarı serindağ mevkii ve üst bölgesinde arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Valilikten yapılan açıklama:

"Yakınları tarafından 13.01. 2021 günü akşam saatlerinde kayıp olduğu ihbarı yapılan ve Acısu Polis Merkezinden 14.01.2021 günü saat 08:30 sıralarında Kocaeli AFAD’a gelen bildirimde 13.01.2021 tarih saat 19:10 dan itibaren Uğur Tolun isimli vartandaşımızdan haber alınamadığı iletilmiştir.

Kayıp şahsın cep telefonu 13.01.2021 tarihinden beri kapalı olduğu bildirilmiş, BTK üzerinden son konum bilgileri alınmıştır.
 
Elde edilen bilgiler doğrultusunda kayıp vatandaşımızı Kocaeli AFAD, Sakarya AFAD, Kırklareli AFAD, Jandarma, JAK, Emniyet, Kocaeli İtfaiyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Zabıta, Kızılay, UMKE, AKUT, İHH, AFGD, Kross Motorcular, Türkiye İzcilik Federasyonu Kocaeli ve ANDA olmak üzere; 67 araç, 2 iş makinası, 5 Kross motor, 5 kar motoru, 5 ATV, 1 8X8 kirpi Kurtarma aracı, 5 Drone, 1 Bot ve 169 personelin katılımları ile Kartepe kuzuyaylası, Altınoluk Yaylası, Sultaniye, Pazaryeri, Suadiye Tabiat Parkı, Eski Yayla Meşruriye, Çilekli, Ercova İnönü yaylası, Sapanca göl kenarı serindağ  mevkii ve üst bölgesinde arama kurtarma çalışmaları sürdürülmektedir. 

Arama kurtarma çalışmalarına havadan desdek vermek üzere talep edilen helikopter hava muhalefeti dolayısıyla katılamadığından, aramalar Drone ve yer ekipleri ile devam etmektedir. Her ihtimali değerlendiren ekiplerimiz sapanca gölü ve çevresinde karada ve suda tarama yapmış, sonuç alınamamıştır.

14.01.2021 tarihinden itibaren yapılan arama çalışmaları bugünde devam etmekte olup, arazi şartlarının güçlüğü, mevsim şartlarının zorluğuna rağmen Sayın Valimiz Seddar YAVUZ’un gözetim ve denetiminde çalışmalar netice alınana kadar sürdürülecektir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum