Katırcıoğlu Gebze'den müjdeyi verdi!

Gebze’de bulunan TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsünün laboratuvarını ziyaret eden Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Covid19 aşılarına ulaşmamıza çok yakın zaman kaldığının müjdesini vermek istiyorum.” dedi

Katırcıoğlu Gebze'den müjdeyi verdi!
Editör: Mavi Kocaeli
21 Ekim 2020 - 16:27 - Güncelleme: 21 Ekim 2020 - 16:39
Aşı müjdesi Gebze’den verilecek! 21 Ekim 2020 Çarşamba 14:34  0A + A - Yazdır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz ay TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Mükemmeliyet Merkezinin açılışında kamuoyuna paylaştığı aşı çalışmalarında sona gelindiğini söyleyen Katırcıoğlu, Merkezde gerçekleştirilen 18 projeden 8'i aşı, 10'u da tedavi amaçlı ilaç olduğu bilgisini aktardı.

HALKIMIZ BİZE GÜVENSİN, İNANSIN
Aşı çalışmaları normalde 5 yıl süren çalışmalardır diyen Radiye Sezer Katırcıoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti “Araştırmacılarımız inşallah önemli bir aksilik veya engel çıkmazsa 2021 yılı ilk çeyreğinde bu aşıların kullanılmaya başlanması için gece gündüz çalışıyor. Türkiye için çalışıyoruz, milletimiz için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah bizim doktorlarımız ile geliştireceğiz. 8 aşıdan 3 tanesinin ilk hayvan aşamaları bitti. Kalite kontrolden geçmiş aşı adayları klinik çalışmalarla gönüllü insanlara uygulanacak. Türkiye'nin aşı çalışmalarında diğer ülkelerden geriye kalır yanı yok. MAM tarafından koordine edilen Covid19 aşı ve ilaç platformundaki 8 aşıda 8 farklı teknoloji kullanıyor. Hepsi dünya ile yarışır ölçekte teknolojiler. Halkımız bize güvensin, inansın. Kıymetli araştırmacı arkadaşlarımıza bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Ülkemiz ve aziz milletimiz için yerli ve milli projelerin hayata geçirilmesinde bizlerinde desteği tamdır. 2021 yılının ilk çeyreğinde müjdeli haberi Kocaeli’nden tüm Dünya’ya duyuracağız.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum