Karantina kaçakları yine sokaklarda!

Kocaeli'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle 217 kişiye para cezası kesildi.

Karantina kaçakları yine sokaklarda!
Editör: Mavi Kocaeli
15 Eylül 2020 - 09:52

Koronavirüs salgını ile mücadele, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sürüyor. Salgının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler doğrultusunda bir süredir günlük olarak uygulanan denetimler, bütün illerde olduğu gibi Kocaeli’nde de aralıksız olarak sürüyor.    


CEZALARA RAĞMEN
Ancak yapılan tüm uyarılar, alınan ek tedbirler ve arttırılan cezalara rağmen, hala yapılan denetimlerde bu tedbirlere uymayanların sayısındaki fazlalık, herkesi şaşırtıyor. Özellikle karantina ihlali yapanlara idari para cezasının yanı sıra, KYK yurtlarında tutulma ve burada kaldıkları süreçteki masrafların kendi ceplerinden ödetilmesi kararına rağmen hala yapılan denetimlerde bu ihlali yapanlara yakalanıyor.  

20 BİN SORGULAMA
Koronavirüs denetimleri kapsamında Kocaeli’nde Pazartesi günü 1461 iş yeri denetlenirken, 20 bin 197 şahsa kimlik kontrolü yapıldı. Kocaeli genelinde gerçekleştirilen denetimlerde, karantina ihlali yapan 17, sosyal mesafe kuralına uymayan 6 ve maske takmayan 194 olmak üzere 217 kişiye idari   para cezası uygulanırken,  ayrıca  yapılan kimlik kontrollerinde, çeşitli suçlardan arandığı   tespit edilen  44  kişi  yakalandı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum