Karantina ihlali yapan kişi sayısı 30'dan aşağı düşmüyor!

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla arttırılan denetimlere rağmen, her gün karantina ihlali yaparken yakalananların sayısı 30’dan aşağıya düşmüyor

Karantina ihlali yapan kişi sayısı 30'dan aşağı düşmüyor!
Editör: Mavi Kocaeli
29 Ağustos 2020 - 11:53

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla, alınan tedbirler kapsamında, gerçekleştirilen denetimler hız kesmeden devam ediyor. Kocaeli’nde de günlük olarak gerçekleştirilen denetimlerde her gün 30’un üzerinde kişi karantina ihlali yaparken yakalanıyor. Bir o kadarı da maske kullanmadığından yakalanarak idari para cezası kesiliyor.

KARANTİNA İHLALİ YAPAN 34 KİŞİYE CEZA

 Alınan onca tedbir, yapılan sık ve sıkı denetimlere rağmen, başkalarının hayatına kast eder gibi karantina altında olup sokaklarda gezenler,  maske takmayıp gezenler bitmek bilmiyor.  Cuma günü gerçekleştirilen denetimlerde Kocaeli genelinde bin 237 iş yeri denetlendi. 20 bin 173 kişiye kimlik kontrolü yapıldı. Bu denetimlerde karantina ihlali yapan 34, maske takmayan 25 olmak üzeri toplam 59 kişiye idari para cezası kesildi. Ayrıca çeşitli suçlardan hakkında yakalama kararı bulunan 28 kişi yakalandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum