Reklam

Kandıra'da işçinin yüzü güldü

Kandıra Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında KHK ile kadroya geçen belediye işçilerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye göre işçiler en düşük 3 bin 750 lira alacak.

Kandıra'da işçinin yüzü güldü
Editör: Mavi Kocaeli
21 Şubat 2021 - 09:46
Kandıra Belediyesi Personel Anonim Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında sürdürülen toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Başkan Yardımcısı Mustafa Dursun, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, şube başkan yardımcısı Muharrem Subaşı, ilgili kurum müdürleri ve belediye sendika temsilcilerinin katıldığı toplantıda belediye işçilerinin 31.12.2022 tarihine kadar 2.5 yıl süreyle geçerli olacak sosyal ödemeleri ile çalışma koşullarını belirleyen  toplu iş sözleşmesi imza altına alındı.

SOSYAL HAKLARDA İYİLEŞTİRME
Bütçeden gelirini 96 mahalle yerine Büyükşehir yasası gereği sadece merkez dört mahalleden alan Kandıra’da sendika temsilcileri ile yapılan toplu iş sözleşmesine göre işçilerin ücretlerinde ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı. 145 işçiyi ilgilendiren 2,5 yıl geçerli olacak sözleşmeye göre evli iki çocuklu net işçi maaşları 3 bin 750 lira, giydirilmiş işçi maaşları ise 3 bin 950 lira olacak.

BAYRAMDA 1000 LİRA
Görev ve konumuna göre işçilere sorumluluk ücreti de verilecek. Sorumluluk ücreti alan işçilerin maaşları 4 bin liranın üzerinde olacak. Ramazan ve Kurban bayramında işçilere toplamda bin lira ikramiye verilecek.

“EN İYİ ÜCRETİ VERMEK İÇİN GAYRET ETTİK”
Yaklaşık dört aydır devam eden toplu sözleşmesi ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Adnan Turan, ‘’ Belediyemizin konumu yüz ölçümü ve bütçesi gereği en iyi ücreti arkadaşlarımıza vermek için gayret ettik. İnşallah ilerleyen zamanda bazı teknik konuların değişmesi neticesinde arkadaşlarımıza daha farklı yardımcı olabileceğimizi buradan tekrar iletiyorum. Bu gün itibari ile nihayete erdirdiğimiz sözleşmemizin Kandıra’mıza, çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Arkadaşlarımıza da bu alın terinin karşılığı kazançlarını aileleri ile birlikte bereketli şekilde harcamalarını diliyorum’’ dedi.

“ALINABİLECEK EN İYİ ÜCRET”
Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy da sözleşmenin yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden konuşmasında, ‘’Görüşmelerimiz nihayet bugün sonlandı. İşçi arkadaşlarımıza Kandıra özelinde alınabilecek en iyi ücreti almanın mücadelesini yaptık. Adnan Başkanım da sağ olsun bu ücreti takdir etti. Ben işçi arkadaşlarım adına hem belediye başkanımıza, hem emeği geçen başkan yardımcılarıma, müdürlerimize, temsilci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah bu kazanılan ücreti arkadaşlarımız helali ile çoluk çocuklarına yedirirler ve mutlu olurlar diye ümit ediyorum’’

YORUMLAR

  • 0 Yorum