Kaliteli Yapısıyla Sıkça Tercih Edilen Duş Panelleri

Banyoların en özel alanlarından bir tanesi de duşakabin alanlarıdır. Bu nedenle duş alma sırasında kullandığımız duş panellerinin sağladığı kullanım kolaylıkları ve konforları her zaman en üst seviyede olmalıdır. Ancak son dönemlerde banyo dekorasyonları da en az salon ve oturma odaları kadar önemli bir yere sahip olmuş durumda. Duşta sıklıkla kullandığımız duş panelleri de son dönemlerde şık tasarımları ve kullanıcıların tarzlarını yansıtacak modellere göre üretilmektedir.

Kaliteli Yapısıyla Sıkça Tercih Edilen Duş Panelleri
Editör: Mavi Kocaeli
30 Haziran 2021 - 13:59

Duş paneli, teknolojinin gelişimiyle paralel olarak gelişim göstererek hem özellikleri açısından hem de sağladığı konfor sebebiyle duş sırasındaki en önemli yardımcımız konumundadır. Dekorasyon ve konfor ihtiyaçlarına göre her kullanıcının beğeneceği türde ve tarzda duş panelleri üretilmektedir. Farklı markalar tarafından üretimi gerçekleştiği için her bütçeye, her banyoya ve kullanıcıların tarzını yansıtacak geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

Duş Panelleri Modelleri
Banyolarınızda sadece duş aldığınız sırada suyun akmasını sağlayan duş panellerinin yerine farklı özelliklere ve farklı tasarımlara sahip duş panellerini tercih edebilirsiniz. Su tasarrufu sağlayan, sıcak ve soğuk suyun ayarlanmasına imkân sunan, farklı su akım şekilleri bulunan duş panelleri bulunmaktadır. Sürekli olarak su ve neme maruz kalan duş panelleri bu nedenle paslanmaz ürünler kullanılarak üretilmektedir. Bu da banyolarda daha uzun süreli kullanımlar sağlamaktadır.

Banyolarını daha modern ve sade tasarımları ile ön plana çıkarmak isteyen kullanıcılar daha sade tasarımların yanı sıra camdan üretilmiş olan duşa kabin modellerini tercih etmektedir. Duşa kabin modellerini camdan tercih eden kullanıcılar şıklığı ve sadeliği tamamlamak için duş panellerini de camdan üretilmiş olan modellerden seçerler. Darbelere karşı üretilen cam duşa kabinlerin aparatları da suya ve neme karşı dayanıklı olan ürünlerden kullanılmaktadır. Farklı özellikleri ve farklı modellerine göre cam duş panelleri arasında tercih yapabilirsiniz. Özellikle duş panelleri paslanmaz çeliklerden üretildiği için dayanıklılıkları ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca kireç tutmayan, kolay temizlenebilir özelliklere sahip olması duş panellerinin kalitesini en üst seviyede tutmaktadır.

Farklı renk, malzeme ve tasarımları ile ön plana çıkan duş panelleri ayrıca farklı özelliklerine göre kendi içinde de çeşitlilik göstermektedir. Özellikle duş paneli üstünde bulunan sıcak ve soğuk suyu ayarlama özelliği, suyun akış şeklinin değiştirilmesine imkan sunması ve son ve en popüler olanı ise suyun akış şeklini değiştirerek masaj yapma hissi uyandıran duş panelleri tasarımları kadar önemli bir yere sahiptir.

Duş Paneli Fiyatları Nelerdir?
Banyolarda sıklıkla kullanılan duş panelleri, farklı kalitede, farklı marka, farklı renk ve farklı tasarımlara göre üretilmektedir. Duş sırasında kullanılan duş panelleri, üretici firmaların farklı kalitede ürünleri kullanması ve farklı özelliklere göre üretmesi nedeniyle farklılıklar göstermektedir. BU nedenle duş paneli fiyatlarını belirleyen en önemli konu özellikleridir. Fiyatı etkileyen bir diğer konu ise tasarımları ve dayanıklılığına göre üretilmektedir. Cam tasarımlara sahip duş panelleri kırılmaz camdan ve paslanmaz ürünlerden üretildiği için hem tasarım olarak hem de sağlamlık olarak ön plana çıktığı için diğer duş panellerine göre daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Ayrıca ülkemizde oldukça popüler markalar haline gelen firmaların ürettiği duş panelleri de diğer markalara göre daha yüksek fiyatta duş paneli satmaktadır.

Duş Paneli Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Duş paneli satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu banyonuzda bulunan tesisatınızın duş paneli bağlantılarıyla uyumlu olup olmadığıdır. Eğer uyumlu bir tesisatınız yok ise farklı modellere göre duş paneli satın alın. Ancak satın aldığınız duş panelini kullanmak isterseniz banyonuzda bulunan tesisatın değiştirilmesi gerektiğini hatırlatalım. Duş panelleri sunduğu özellikleri nedeniyle de tercih edilmektedir. Bu nedenle farklı suyu fışkırtma özelliklerine göre tercih edeceğiniz duş panelini de satın alabilirsiniz.
Duş paneli satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu kullanıcının ihtiyaçlarıdır. İhtiyaçlarınızı belirleyerek ister banyo dekorasyonunuza farklı bir hava isterseniz suyun akış şeklini karşılayacak modeller arasında tercih yapabilirsiniz. Ancak oldukça sade ve şık banyo dekorasyonu için duş paneli satın almak istiyorsanız cam duş panelleri arasında tercih yapabilirsiniz. Farklı renklerde üretilen duş panelleri ayrıca kireç önleyen, dayanıklı yapıları ve kolay temizlenebilir özelliklerine göre de ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Farklı tasarımlara sahip ürünleri görmek isterseniz evim yapı ürünleri arasında farklı özelliklere ve her bütçeye uygun ürünleri kolaylıkla görebilir ve en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum