Kalıcı hiçbir eseriniz yok!

Çayırova Belediyesi Ekim Ayı Meclis toplantısı ikinci oturumu Bünyamin Çiftçi Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

Kalıcı hiçbir eseriniz yok!
Editör: Mavi Kocaeli
08 Ekim 2020 - 15:54

Toplantıda Çayırova Belediyesi’nin 2021 bütçesi ve 2020 yılı performans programı değerlendirildi. Toplantıda Çayırova Belediyesi’nin 2021 yılı bütçesi, gelir ve gider de denk bütçeyle 206 Milyon TL olarak belirlendi. Bütçeyle ilgili meclis de söz alan CHP Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Muharrem Gökçe, önümüzdeki yıl Çayırova’yı hüsranın beklediğini ifade ederek, “Bütçe hazırlanırken, geçtiğimiz yıl kopyala yapıştır olmuş. Nasıl olsa bakan yok, iktidar meclis üyeleri direk onaylar zaten. Başkanın bu bütçeyi detaylı inceleme şansı yok, onu tenzih ediyorum ama kopyala yapıştır yapılırken, geçtiğimiz yıl ki harf hataları bile aynen alınmış. Günümüze göre bunu uygulamak lazımdı. Bu gidişle bu bütçe de yüzde 45 açık verir. Umut ederiz önümüzdeki yıl da böyle bir tabloyla karşılaşmayız ve bu bütçe masada kalmaz.”dedi.  

21 AY DİNLENDİNİZ
Çayırova’ya 2021 yılında yapılacak yatırımlara harcanacak miktarın komik bir rakam olduğunu belirten Muharrem Gökçe, 21 aydır Çiftçi’nin dinlendiğini ve kalıcı hiçbir eser yapmadığını kaydederek, “2020 yılında yatırım hedefiniz 36 Milyondu. Bu hedefin ne kadar gerçekleşti buz amana kadar? 2021 yılı için 39 Milyon TL yatırım hesaplamışsınız. 15 Milyonu gayrimenkul gelirlerinden beklediğiniz için, Çayırova’ya 24 Milyon yatırım ön görüyorsunuz. 15 milyonu kamulaştırma bedeli olduğu için 9 milyon kalıcı eser kalacak. 8 milyonu da asfalt gibi işlere gideceği için 1 Milyon gibi komik bir rakam kalacak. Yatırım yapacağınız yok bari mevcutları koruyun da atıl kalmasınlar. Asfalt dışında iş yapmadınız, mevcut durumun dışında hizmet yapmadınız. 4 yıllık sürede 6 proje belirlemişsiniz. Bunlar eski başkanın projeleriydi, çivi bile atmadı, siz de aynı projeleri kullanmışsınız. 2020 yılının 9 ayı boş geçti, kalıcı hiç bir proje olmadı. 21 ay sizin için dinlenme süresi oldu. Suçlu siz değilsiniz, bu ülkeyi ve Çayırova’yı bu hale getirenlerdir.”dedi.  

HİÇ BİR ANIMIZ BOŞ GEÇMİYOR
CHP’ye cevap veren Başkan Bünyamin Çiftçi ise projelerin önümüzdeki aylarda hizmete gireceğini ifade ederek, “Fazla enerji harcama derdinde değiliz. Biz ne kadar söylesek de anlamayacaksınız. 15 Milyon TL değerinde Çayırova’nın malı satacak değiliz. İşte sizin sayıldığınız nokta burası. Biz hisseli arazilerimizi satıyoruz. Sizler gerçeği bile bile kamuoyunu yanıltıyorsunuz. Kent Park heba olmuyor, orada ciddi yatırım yapıyoruz. Hiçbir zamanımız boş geçmiyor. Ülkemiz şu anda dünyada yaşanan sıkıntıdan en az etkilenen ülke konumunda. Siz 2019 seçimlerinde bütün ümidinizi patates ve soğana bağlamıştınız. Halis bey de geçen toplantıda soğan göstermişti. Bizim yardımlarımızın oranı ülkenin fakirleştiğinin değil, her bireye sahip çıktığımızın göstergesidir. Millet bize emaneti teslim ederken, kime teslim ettiğini bilerek emanet etti. Çayırova’da ki projelerimizi birkaç ay sonra hayata geçireceğiz ve sizlerde göreceksiniz.”şeklinde konuştu.  

KILAVUZ TARTIŞMASI
Meclis de geçtiğimiz oturumda yaşananlarla ilgili söz alan CHP Meclis Üyesi Halis Koç, Belediye işçilerinin yaşadığı sıkıntıyı gündeme getirdiklerini ve soğan, simit su ile öğle yemeğini yediklerini hatırlattı. Başkan Çiftçi’ye sert ifadeler kullanan Koç, “Geçen mecliste kullandığınız kötü sözleri size iade ediyorum. Bizim rehberimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür. Sizin rehberiniz daha dün el ayak öptüğünüz, hocaefendi dediğiniz Fethullah Gülendir.”dedi. Halis Koç’a cevap veren Başkan Çiftçi ise, “ Biz AK Parti olarak bu zamana kadar kimsenin elini eteğini öpmedik. Ecdadımız da öpmedi. Biz millet idaresinden başka kimseye bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz. 17-25 Aralık’tan sonra sizin tutumunuz da belli bizimki de belli. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü siyaset aracı yapmaktan vazgeçin, Atatürk hepimizindir. Kent Park ile ilgili söylediklerimiz zorunuza mı gitti? Önemli olan nicelik değil, niteliktir.”diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum